Autor Wątek: Plotki i ploteczki  (Przeczytany 1402 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Plotki i ploteczki
« dnia: 02 Sierpień 2008, 13:57:02 »
Tidus stawił się w wyznaczonym monencie, zleceniodawca miał przekazać mu dalsze wskazówki...

Informacje o zadaniu

Nazwa: Plotki i ploteczki
Nagrody: od: 0 do: 200 szt. złota
Wymagania: Umieć myśleć i gadać.
Opiekun/Zleceniodawca: Canis

Obrazek

Umiejętności

Bojowe:

*Główne:

o Walka dużymi broniami strzeleckimi
o Walka bronią jednoręczną

* Specjalizacja

o Walka mieczem p. IV
o Walka łukiem p. V
o "Potężny strzał"
o "Grad strzał"

Złodziejskie:
o Skradanie Się I (Chód)
o Skradanie Się II (Bieg)
o Skradanie Się III (Sprint i Skoki)
o Otwieranie Zamków I
o Kradzież kieszonkowa I

Myśliwskie:
o Pozyskiwanie trucizny I (Krwiopijcy)
o Pozyskiwanie rogów
o pozyskiwanie skór
o pozyskiwanie pazurów
o pozyskiwanie klów

Inne
o Wytrzymałość na ból
o Negocjacje łowcy ( + 15% nagrody )

Ekwipunek

Nazwa broni: Dotyk ÂŚmierci
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 15
Typ: jednoręczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania:  IV
Opis:  Wykuty z 105 sztuk mithrilu z mistrzowska precyzją. Zasięg 0,6 metra  i waży 8 kg. Ponad to został zatruty jadem krwiopijców.

Nazwa odzienia: Szata Klanu Ohsi
Rodzaj: szata
Wytrzymałość: 1
Ciężar: 1
Opis: uszyta z 2 kg lnu.

- 2 giny

« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 13:58:02 wysłana przez Tidus »

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2008, 14:15:53 »
Canis w Mrocznym pakcie w swojej kanciapie, gdzie przybył Tidus po zadanie powiedział:
- Tidusie, zapewne wiesz, a może nie, ostatnimi czasy dochodzi do zabójstw a ciała zamordowanych są w okropnym stanie, znaczy wygląd. Widać w nich wyrafinowanie, gust, nawet widać wysoki poziom kultury w tej osobie, ale musimy sie tym zająć. Twoje zadanie polega na tym byś popytał obywateli, przynajmniej dwóch w dzielnicy mieszkalnej, dobrze by było gdybyś pogadał ze strażnikiem miejskim patrolującym ten teren. Szczerze wątpię byś się dowiedział czegoś sensownego, ale nawet plotki z czegoś wychodzą. Także mam nadzieję, że wrócisz z niemałym bagażem informacji. A teraz miłego spacerku. - Powiedział Canis odprowadzając Tidusa do wyjścia z Mrocznego Paktu. - A i czekam na raport z misji ;]
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 14:16:39 wysłana przez Canis »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2008, 14:15:53 »

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2008, 14:38:30 »
- No dobrze, chociaż jako ex wampir jestem zwolennikiem pięknych zmasakrowanych ciał... rzekł na koniec Tidus. Uczeń udał się w stronę miasta, znając dobrze drogę z siedziby do miejskiego rynku szybko się w nim znalazł, po krótkiej obserwacji otoczenia znalazł jedną kobietę, która wcześniej rozmawiała bardzo długo z tajemniczym mężczyzną, gdy ta przeszła do dzielnicy mieszkalnej Tidus poszedł za nią i zagadał...


- Witam Szanowną Panią, nazywam się Tidus, jestem łowcą, poluję na zwierzynę, mam pewien problem i wydaję mi się, że może mi Pani pomóc, mogę liczyć na chwilę rozmowy?

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2008, 14:49:14 »
- Witaj Panie Tidusie, moje imię to Clarice. O czym to Panie chcesz ze mnę rozmawiać? Mówi pan, ze jest pan łowcą, a mogę dowiedzieć się, na jaką zwierzynę pan głównie poluje?

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2008, 15:14:46 »
- Głównie dziczyzna, ale także wilki, krwiopijce i inne dość niebezpieczne zwierzęta, ich trofea kosztują wystarczająco dużo, by móc się z tego utrzymać. Wrócę jednak do mojej prośby, wydaję mi się, że przybywa Pani sporo czasu na rynku, słyszy Pani wiele zapewne wie Pani niewiele mniej. Sprawa dotyczy zabójstw, szczególnie jednego, tak... zgadza się, nie jest to praca dla łowcy, jednak zginęła moja bliska osoba i postanowiłem wszcząć swoje własne postępnowanie, jeżeli jest w stanie mi pomóc, jeżeli wie Pani kto może być potencjalnym zabójcą, byłbym wdzięczny do końca życia, chcę zbadać sprawę, przedstawić sprawę tak, aby morderca trafił za kratki, chcę wiedzieć kto to i dlaczego to zrobił. Tylko tak mogę wymierzyć sprawiedliwość za moją ukochaną... nalegam, tu nie chodzi tylko o mnie... zwłaszcza o moją najbliższą.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 15:18:36 wysłana przez Tidus »

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2008, 15:29:47 »
- Och przyjazna mi duszo. - Powiedziała Carice o blond włosach pięknej sukni, jej ciemne oczy skryły się za dłoniami, a po policzkach poczęły płynąć łzy. - I z mej rodziny wyzbył się on członka. Iście okropne czasy - Na chwilę przerwała Clarice, by wydać charakterystyczne jęki, odgłosy dla stanu płaczu, rozpaczy. - Sądzą, ze cechą wspólną dla zabitych, jest głęboki stan uczuciowy, mówią, ze on zazwyczaj prędzej odbywa z nimi rozmowy, ze jest to bliska dla nich osoba, spowiednik. Mówią, ze zjada ich mięso, ze robi z nich sobie posiłki. Mówi się, ze jest to wysoko postawiona osoba, dlatego straż nie chce i nie potrafi go znaleźć. - Powiedziała Clarice i cała zapłakana odepchnęła Tidusa i pobiegła do domu...

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2008, 15:41:37 »
Tidus nie mógł wydusić z siebie słowa, przecież okłamał ją, gdy ta powiedziała mu samą prawdę... spuścił głowę, ścisnął wargi... po chwili zaczął spacerować nieopodal mieszkań, przechodząc koło swojego domu natrafił na jakiegoś człowieka, który pukał do drzwi jego sąsiada... Tidus nie zmarnował okazji i spróbował rozpocząć rozmowę...

- Witam, mam na imię Tidus, możemy porozmawiać?

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sierpień 2008, 15:47:48 »
-Ale ja właśnie idę do... - Powiedział mężczyzna a z drugiego domu szyszedł inny mężczyzna.
Po czym ten Inny mężczyzna powiedział
- o witaj Fred, a ciebie nie znam, proszę wejdźcie. - Powiedział właściciel domu i zaprosił Tidusa i Freda do środka. - Ja nazywam się Ted.

// Ted: kolor zielony, Fred kolor czerwony.

- Ja również go nie znam, powiedział, ze nazywa się Tidus, ale chciał o coś mnie właśnie zapytać, taże może odpowiemy oboje.

-Tak nie ma problemu. O co chciał nas pan zapytać?


Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Sierpień 2008, 15:55:48 »
Panowie nie będę owijał w bawełnę, jesteśmy dorosłymi mężczyznami. Moja ukochana zginęła z ręki szaleńca, najprawdopodobniej seryjnego. Ustaliłem kilka szczegółów, lecz muszę wiedzieć, czy w ogóle wiecie cos na temat, tego co się tu dzieje i czy chcecie ze mną współpracować, to bardzo ważna i delikatna sprawa od której zależy życie następnych. Chcę aby sprawiedliwości stało się za dość i za to, że zabijał musi trafić za kratki, do końca swoich dni. Pomożecie mi?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 15:56:50 wysłana przez Tidus »

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:08:06 »
- Cóż,jak na zrozpaczonego, zakochanego mężczyznę, który stracił ukochaną kilka godzin temu, nie więcej, jesteś strasznie opanowany. Uważam, że nie jesteś osobą za którą się podajesz. Może nie jestem jakimś geniuszem,l ale na ulicach mówi się o tym co tu się dookoła dzieje, a że zginęła tylko jedna kobieta i dokładnie 5, może 6 godzin temu. Kim żeś jest do diaska.

- A może to Faktycznie jej kochanek?

- Eh, jej mąż nazywał się Elleor jest elfem, bogatym elfem, zapłacił nam, strażnikom co wynosili zwłoki tej kobiety 15 000 szt. złota za schwytanie mordercy. Mieli udane pożycie małżeńskie, czytaliśmy zresztą jej pamiętnik, sama pisała o tym, jakie jej życie jest wesołe i dobre ostatnia notatka jest z nocy, kiedy to odwiedził ją jej powiernik. A ty Tidusie... zaraz, ja gdzieś to słyszałem. To ten wampir, no już chyba nie wampir od tych Czarnoksiężników z Mrocznego Paktu. Czego tu szukasz, chcesz się pewnie dowiedzieć co straż i mieszczaństwo wie o tych waszych machlojkach, to na pewno ci nekromanci mordują. Mówię ci Fred na nich trzeba uważać. Wynoś się z mojej chaty Tidusie! - Powiedział Strażnik Ted i otworzył drzwi i palcem wskazał na wyjście by się wynosił.


Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:18:38 »
- Przeczysz sam sobie Tedzie... najpierw dziwi Cię moje zachowanie, opanowane zachowanie. Ochłoń... dobrze ująłeś pewną kwestię, byłem wampirem, teraz jestem człowiekiem... tylko cieleśnie, wampiryczny umysł zostaje do końca życia, nigdy nie wdziałeś zdenerwowanego wampira, oni się nie denerwują, zimno kalkulują a ich celem jest zemsta. Ja wiem jak to jest, sam nim byłem i mentalnie dalej jestem. Dwa nekromanci nie mordują, mroczny pakt to nie siedlisko czarnoksiężników tylko magów pod panowaniem naszego wspólnego króla. Może o tym nie wiedziałeś... my, mroczny pakt jesteśmy tak jak straż, organizacją królewską, nie zabijamy obywateli bo to tak jabyśmy mieli zabijać własnych żołnieży, ludzi, tak więc nie muszę pytać co sądzi straż bo wiem co o tym sądzi straż. Uwierz mi, nie mam złych intencji. Pozwól mi zostać a opowiem co do tej pory udało mi się ustalić z własnych źródeł. Możecie mi nie ufać, rozumiem to, nie znacie mnie, ale pozwólcie mi dojść do prawdy, za moją ukochaną.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 16:20:43 wysłana przez Tidus »

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:28:55 »
Ted zwątpił w prawdziwość swoich słów.

- I tak nie wierzę że była to twoja ukochana, jeżeli chcesz mogę pokazać ci ten dziennik mam go przy sobie, wszystko dokładnie napisane i są to prawdziwe słowa, jest to pismo żony Elleora. W to ci nie wierzę. Słyszałem natomiast o tajnym śledztwie które podobno ktoś prowadzi, może to ty, albo ktoś kto ciebie wynajął, zlecił to kłamanie, nieważne. Mów co wiesz, może pomorze mi to złapać oprawcę, tego prymitywa a zarazem wykształconego kulturalnego osobnika.

- Eh Ted, wraz z wiekiem robisz się coraz bardziej agresywny i impulsywny, trochę spokojniej. Mów Tidusie, czemu tak naprawdę chcesz te informacje.



Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień 2008, 16:54:51 »
Wiecie już zatem, że pakt jest organizacją króla, straż miejska nie potrafi poradzić sobie z tym problemem dlatego też my, magowie zostaliśmy zatrudnieni do zbadania tej sprawy, zginęła także moja bliska, dlatego zlecenie otrzymałem ja, z racji mojego największego zaangażowania w sprawę... Uważam, że cechą wspólną dla zabitych, jest głęboki stan uczuciowy, mówią, ze on zazwyczaj prędzej odbywa z nimi rozmowy, ze jest to bliska dla nich osoba. Zabójsta są seryjne, tak więc jest to znana osoba o nieposzlakowanej opini ciesząca się ogólnym zaufaniem społeczności. Tyle wiem na razie, proszę was o jeszcze jedno, muszę zgłębić ten dziennik i pokazać go moim przełożonym, nalegam, abyście oddali mi dziennik na 2 dni by rozwiązać sprawę. Możecie także wraz ze mną popytać jeszcze na rynku ludzi, przekupki zawsze mają kupę informacji. Jak będzie, dowiem się czegoś jeszcze, pomożecie mi? Po wszystkim oddam wam wszystko i poinformuję. Otrzymacie nagrodę, a pakt rozwiąże problem zagrażający miastu, moim zdaniem to dobra propozycja - rzekł Tidus, z charakterystycznym dla niego, nie opuszczającym go wampirycznym głosem i spojrzeniem

No tak... zapomniałbym, przerwał Tidus, gdy jeden z dżentelmentów chciał już odpowiedzieć. Fakt, że zająłem się tą sprawą oznacza, że teraz pakt się nią zajmuje, nie straż, to dość ważne, bo wiem, ze ten dziennik to dowód, pozwólcie mi jednak donieść dowód który został powierzony straży, zapewniam, jako członek mrocznej armi króla, że do króla i jego specjalistów ten dziennik trafi
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2008, 17:10:29 wysłana przez Tidus »

Canis

  • Gość
Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sierpień 2008, 19:57:22 »
- Jeżeli sprawa zostanie załatwiona to znaczy, że te 15 000 szt. złota co dostałem będzie odpowiednio leżało w mej kieszeni, a więc pomogę wam, oto dowód, - Powiedział Ted Dając dziennik oprawiony w brązowo - rudawą skórę. - Mam nadzieję, że nic się nie stanie dziennikowi.

//Dziennik trafił w twoje ręce, z niego wyleciały dwie stronice...

- Uważaj z nim! To ważny dowód. Odnośnie tego co straż wie, z opisu wynika, że jest on kimś na wzór osoby słuchającej czyjeś problemy, jest to osoba, która przez rozmowę próbuje dowiedzieć się o innych osobach o ich problemach. Każda osoba zostaje w inny sposób zabita, ale zawsze pozostawia dowody, że to właśnie on to zrobił. Czasami jest to dzieło sztuki, na przykład wczoraj widzieliśmy mężczyznę, którego flaki zostały wyrwane i za nie powieszony na lampie a pod nim leżał obraz przedstawiający dokładnie taką scenkę. Okropieństwo. Czasami jest to list opisujący czemu tak ją zabił. Listów niestety nie mam, ktoś je wykrada nam, zapewne jakiś współpracownik jego, dlatego dziennika ja pilnuję.


- Tak jak mówi Ted, nic więcej nie wiem, plotki mówiły, że to właśnie albo Canis albo Altair odczyniają te "cuda"

Forum Tawerny Gothic

Odp: Plotki i ploteczki
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Sierpień 2008, 19:57:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top