Autor Wątek: Service Pack v1.4 dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!  (Przeczytany 149804 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #220 dnia: 20 Grudzień 2008, 19:15:20 »
Pozwolę sobie zacytować:
Cytuj
Niniejszy spis przedstawia zlikwidowane błędy dzięki zainstalowanemu Service Packowi 1.3 dla Gothic II: Noc Kruka:

Wersja 1.3:
- Od teraz Grom śpi w łóżku w swoim namiocie, a nie na stojąco przed nim.
- Zmieniono nazwy drewna do cięcia z "Piła do cięcia" na "Drewno" (niedoróbka CD Projekt).
- Kolejne usunięcie ostatków niemieckich tekstów (jeszcze jakieś występują, prosimy to zgłaszać na naszym forum [gothic.gram.pl/forum]).
- Od teraz gracz nie może odkupić paczki stali od Huno.
- Teraz strażnik w kopalni bandytów po uwolnieniu niewolników nie ma kwestii "Uwolnij niewolników!".
- Naprawiono błąd w dialogu nauczania u Jacka Aligatora.
- Naprawiono błąd w wyniku którego niektórzy nauczyciele lądowali we wpisie "Nauka", a nie "Nauka w świecie zewnętrznym".
- Teraz w zadaniu "Ktoś coś zgubił" po oddaniu przedmiotu Hannie rzecz ta znika nam z ekwipunku.
- Naprawiono błąd spowodowany przez SP 1.2 w wyniku którego Thorben nie chciał nauczyć nas otwierania zamków za darmo po oddaniu księgi rachunkowej Lehmara.

Wersja 1.2:
- Poprawiony dialog ze strażnikiem południowej bramy miasta.
- Nowe opcje w menu głównym (m.in. możliwość wyłączenia reklam).
- Zmniejszono ilość doświadczenia jakie otrzymujemy po oddaniu Scattemu kufla piwa.
- Usunięty błąd, który objawiał się poprzez nieskończony zapis w dzienniku przy rozmowie z Thorbenem o wytrychach.
- Rozmnażanie mieczy u Harada zostało wyeliminowane. Gracz mógł sprzedawać jeden miecz w cenie dwóch poprzez wykorzystanie powszechnie znanego tricku.
- Wyeliminowanie błędów związanych z niemieckimi tekstami w polskiej wersji gry.
- Od teraz niemożliwe jest uzyskanie 12000 sztuk złota po pobiciu Jana, gdy damy mu te pieniądze na wyrób zbroi.
- Demony zostały zmniejszone o 25%, skutkiem czego nie blokują się już w przejściach.
- Usunięcie błędu, w skutek którego Francis i jego pobicie skutkuje odebraniem jego księgi z notatkami, a następnie oddawaniu mu jej w nieskończoność za punkty doświadczenia i złoto.
- Poprawione drobne literówki popełnione przez CD Projekt w tekstach gry.

Wersja 1.1
- Naprawiono błędy, które występują w wyniku niekompletnie przetłumaczonych skryptów przez Lorda Michała z TheModders. Teraz wszystkie skrypty są po polsku.
- Usunięty błąd związany z Carlem i jego robotnikiem, dzięki któremu gracz mógł pobić owe osoby i dzięki temu uzyskiwać nieskończoną ilość stali. Teraz postacie te są nieśmiertelne, więc gracz nie może wykonywać tej czynności.
- Bennet już nigdy więcej nie sprzeda nieskończonej ilości stali. Ba, gracz w ogóle nie może już jej u niego kupować, gdyż jest ona teraz sprzedawana przez Hodgesa (asystenta Benneta) po dwie sztuki na jeden rozdział.
- Od teraz przy spytaniu Roda o naukę posługiwania się bronią dwuręczną, dodawany jest wpis do dziennika, który mówi, że ów postać może nauczyć nas posługiwania się bronią dwuręczną.

Wersja 1.0:
- Naprawiony błąd związany z Laresem i ornamentem.
- Naprawiony błąd dotyczący Ciphera, dzięki któremu gracz sprzedawał cały ekwipunek owej postaci, a następnie bił go i cały sprzęt wracał z powrotem do gracza.
- Zlikwidowany błąd związany Busterem i rogami Cieniostwora.
- Podczas rozmowy z Busterem, postać ta opowiada o Sentenzie. Bohater uznając tą wskazówkę za ważną, mówi mu, że zapłaci za tę informację 5 sztuk złota, po czym Buster dziękował mu za to. W rzeczywistości gracz nie oddawał najemnikowi ani grosza. Błąd ten został wyeliminowany.
- Usunięty bug związany z Wasilim. Gracz mógł go bić, a z jego zwłok wyciągać stare monety, które potem mógł odsprzedać Wasiliemu - i tak w nieskończoność.
- Gdy jesteśmy na farmie, podczas rozmowy z postaciami widzimy opcję dialogową typu "Chcę dołączyć do Najemników!". Opcja ta została zmieniona i jest widoczna dopiero, gdy porozmawiamy z Lee na temat dołączenia do Najemników.
- Naprawiono błąd w polskiej polonizacji. W jaskini nieopodal piramidy znajdują się golemy. Ich nazwa nie została przetłumaczona na język polski, a gracze myśleli, że to po prostu nowy typ golemów. Błąd został usunięty, a tajemnicze istoty to po prostu kamienne golemy.
- Naprawiono bug związany z Vatrasem i almanachem. Teraz w szóstym rozdziale nie możemy odkupować od niego owej księgi, a następnie oddawać za punkty doświadczenia.
- Naprawiono błąd związany z Bosperem, polegający na drogiej sprzedaży skór dla owej postaci, a następnie odkupowanie ich po niższej cenie. Teraz sprzedając skóry Bosperowi nie możemy ich odkupić.
- Poprawiono mini-zadanie związane z księgą rachunkową Lehmara. Teraz oddając księgę Thorbenowi, Coragonowi lub Hannie, nie możemy jej w żaden sposób odzyskać.
- Usunięto bug związany z Janem. Gracz mógł go bić, a z jego zwłok wyciągać smoczą krew, którą potem mógł odsprzedać Janowi - i tak w nieskończoność.
- Naprawiony błąd dotyczący Hodgesa, dzięki któremu gracz sprzedawał cały ekwipunek owej postaci, a następnie bił go i cały sprzęt wracał z powrotem do gracza.
- Zlikwidowano bug związany z Janem. Gracz mógł go bić, a z jego zwłok wyciągać smoczą krew, którą potem mógł odsprzedać Janowi - i tak w nieskończoność.
Zadowolony?

Offline Dark Shadows

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #221 dnia: 20 Grudzień 2008, 19:21:30 »
Cytuj
Zadowolony?

Jak najbardziej.

Dziękuje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #221 dnia: 20 Grudzień 2008, 19:21:30 »

Offline gorakss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #222 dnia: 21 Grudzień 2008, 13:44:19 »
Powinniście też poprawić te błędy w Windowsie Vista jak:
-brak muzyki w grze
-w filmach jest tylko dźwięk a niema obrazu

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #223 dnia: 21 Grudzień 2008, 13:54:42 »
Cytuj
Powinniście też poprawić te błędy w Windowsie Vista jak:
-brak muzyki w grze
-w filmach jest tylko dźwięk a niema obrazu
OK, dzwoń do JoWooD i poproś, żeby mi udostępnili kody źródłowe gry.

Cytat: Szkodnik_66
Literówka - http://ifotos.pl/uploaded/20639.JPG [księga w wieży Xardasa]
Nie rozumiem dlaczego tak u Ciebie jest. W skrypcie wyraźnie jest napisane:
Doc_PrintLines   ( nDocID,  1, "Mikstura szybkości ma mniej skomplikowaną recepturę (nie wymaga użycia szczawiu królewskiego)."   
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2008, 13:59:24 wysłana przez Respev »

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #224 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:00:38 »
Cytuj
Cytat: Szkodnik_66
Literówka - http://ifotos.pl/uploaded/20639.JPG [księga w wieży Xardasa]
Nie rozumiem dlaczego tak u Ciebie jest. W skrypcie wyraźnie jest napisane:
Doc_PrintLines   ( nDocID,  1, "Mikstura szybkości ma mniej skomplikowaną recepturę (nie wymaga użycia szczawiu królewskiego)."   
Nie zmyśliłem tego.

1. http://ifotos.pl/uploaded/21518.JPG - "...kraju zajmowali się wydobywaniem rudy z" powinno być "przeniesione" tak aby zająć te pustki wcześniej; jest ktoś taki jak "wielmoży", a zresztą powinno być w l. poj.
2. http://ifotos.pl/uploaded/21520.JPG - tak jak w punkcie 1.
3. http://ifotos.pl/uploaded/21522.JPG  - tak samo jak wcześniej

Przy nazwie Skórzanego mieszka jest nie potrzebna kropka.

P.S. Zagrałem trochę czasu i jak na razie ani śladu niemieckich tekstów, postaram się jeszcze trochę pograć.

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #225 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:22:31 »
Szkodnik, no bez takich "pierdół" proszę. Jak będę się zajmował "błędami" w stylu "Przy nazwie Skórzanego mieszka jest nie potrzebna kropka." to nigdy tego SP nie skończę...

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #226 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:25:11 »
Cytuj
Szkodnik, no bez takich "pierdół" proszę. Jak będę się zajmował "błędami" w stylu "Przy nazwie Skórzanego mieszka jest nie potrzebna kropka." to nigdy tego SP nie skończę...
Fakt <_<. Masz rację.

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #227 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:31:51 »
Wiec tutaj wypisuje sie bugi. Aha. No to jest taki podobny. W nocy ludzie w domach śpią. Lecz kiedy wskoczymy (dosłownie) do domu to goście dalej śpią. Albo jak ma się Szpon, to czasami (często to miałem z orkami) kiedy piorun uderzył, to ork ginął, ale jeszcze uderzał we mnie. Raz tak mnie zabił i się wkurzyłem. Trzeba by coś z tym zrobić.

Dawno nie grałem i nie pamiętam. Jak przejdę MT to się zobaczy.

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #228 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:32:33 »
piotreknekroszkielet, nie do naprawienia.

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #229 dnia: 21 Grudzień 2008, 18:42:07 »
Szkoda. Nawet bardzo. Ale dzięki za info. Oczywiście będę informował na bierząco. W tym jestem expertem Uśmiech

- Poprawiono mini-zadanie związane z księgą rachunkową Lehmara. Teraz oddając księgę Thorbenowi, Coragonowi lub Hannie, nie możemy jej w żaden sposób odzyskać.

Szkoda. A gdzie można ściągnąć tego patch'a?
 Ktoś bardzo mądry wymyślił opcję ,,Edytuj". Na pewno nie dla wyglądu jest ona na forum...

Aha. No to sorry. Czasami mi się zapomina.

Coś mi się przypomniało. Jak się nauczymy skórować gady, to, o dziwo! w zębaczach, brzytwach, jaszczurach i chyba kąsaczach są skóry topielca!
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2008, 18:03:35 wysłana przez piotreknekroszkielet »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #230 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:05:46 »
Cytuj
Coś mi się przypomniało. Jak się nauczymy skórować gady, to, o dziwo! w zębaczach, brzytwach, jaszczurach i chyba kąsaczach są skóry topielca!
Tak ma być.

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #231 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:18:24 »
1.Kiedy zagadamy do Mortisa dialogiem "Chcę być silniejszy" i pojawia się wpis w dzienniku, lecz po ponownym zagadaniu wpis się znów pojawia. Błąd jest podobny do tego z Torbenem.
2.Po zagadaniu "Potrzebuję leczenia"(z Constantinem), pierwszy raz dialog widnieje, a potem znika.
3.Kiedy pierwszy raz spotykamy Constantina widnieje u niego dialog "Zechcesz nabyć nieco ziół", lecz gdy użyjemy tego dialogu Bezi nic mu nie daje a dialog znika; kiedy unikamy tego dialogu rozmawiając np. na temat bycie u niego czeladnikiem to on również znika.
4.Właściciel gospody daje ci darmowe piwa(nazbierało mi się chyba z 8 sztuk).
5.Można by było zrobić aby dialog u Zuriusa dot. rozmowy m.in. o Szczawiu królewskim był dostępny dopiero po obejrzeniu listy ziół bo przecież z niej dowiadujemy się, że sporządził ją Zuris.
6.Po zagadaniu do Bospera na temat dostania się do Górnego Miasta pojawia się wpis, który jest ewidentnie nie potrzebny(jego wpis jest zaznaczony na czerwono ;D). Proponuję aby całkowicie usunąć ten dialog.

Offline Dark Shadows

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #232 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:59:14 »
Cytuj
4.Właściciel gospody daje ci darmowe piwa(nazbierało mi się chyba z 8 sztuk).

Tak ma być. Tak zostało to zrobione w grze, to nie bug.

Offline przemo0212

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #233 dnia: 04 Styczeń 2009, 14:19:59 »
Mam pytanie co do service patch do Nocy Kruka czy wystarczy zainstalować w wersji 1.3 czy należy zainstalować wszystkie? Chodzi  mi głównie  o to czy patch 1.3 zawiera wszystkie poprawki z pozostałych wersji?

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #234 dnia: 04 Styczeń 2009, 14:33:19 »
Mam pytanie co do service patch do Nocy Kruka czy wystarczy zainstalować w wersji 1.3 czy należy zainstalować wszystkie? Chodzi  mi głównie  o to czy patch 1.3 zawiera wszystkie poprawki z pozostałych wersji?

Tak wystarczy jedynie Service Pack w wersji 1.3.

Offline Bruce

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 3
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #235 dnia: 11 Styczeń 2009, 17:12:59 »
W plku gothic.ini w linii usePotionKeys i po ustawieniu wartości na 1 nie pojawia się żadna dodatkowa opcja w menu sterowania. W podstawowej wersji (z NK bez żadnego SP) taka się pojawiała. ÂŻeby było jaśniej. Mi brakuje opcji zablokowywania celu.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2009, 17:15:34 wysłana przez Bruce »

Offline gtx69

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #236 dnia: 20 Styczeń 2009, 09:26:41 »
...Po prostu brak mi rąk do pomocy, wszystko robiłem sam. To już będzie ostatni Service Pack. Nie ma sensu potem poprawiać szczegółów, bo to wszystko i tak pójdzie na marne, w końcu ilu ludzi gra jeszcze w Noc Kruka?

Nie pójdzie na marne z pewnością. Ogromnie doceniam Twój (oraz pozostałych osób współtworzących poprawki do NK) czas i pracę włożone w poprawę tych wszystkich detali. Do tej pory grałem w NK tylko raz kilka lat temu i mam zamiar zagrać po raz kolejny w bliżej nieokreślonej przyszłości już w wersję z Waszymi poprawkami. Takie patche tworzone przez graczy uważam zawsze za coś wspaniałego i absolutnie nie bezużytecznego - zapewne sam lubisz wracać po latach do pewnych gier? ÂŚledzę wiele tego typu projektów i zawsze mam ogromny szacunek do ludzi poświęcających swój czas starając się zmienić dobre na jeszcze lepsze i chcą dzielić się tym z innymi.

Dzięki Wam wszystkim właśnie za to, że Wam się CHCE!

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #237 dnia: 22 Styczeń 2009, 12:30:16 »
W niedzielę wznawiam pracę nad Service Packiem. SP1.4 już niedługo.

Offline Xartha$

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #238 dnia: 20 Luty 2009, 20:28:04 »
Czy prace na Service Packiem będą kontynuowane czy wersja 1.3 jest ostateczna? Jeśli będzie kolejna to prosiłbym o podanie daty(choćby w przybliżeniu)



Jestem spostrzegawczy i dlatego zauważyłem, że data postu Respev'a (Respeva?) to 22 styczeń. Od tego czasu nic nie napisał i może po prostu pracuje nad packiem, a w tym czasie nikt z nim się nie porozumiewał przez forum. Ale nie mam pewności, więc grzecznie spytałem, bo "kto pyta, nie błądzi"?
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2009, 21:37:37 wysłana przez Xartha$ »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #239 dnia: 20 Luty 2009, 20:32:59 »
Czy prace na Service Packiem będą kontynuowane czy wersja 1.3 jest ostateczna? Jesli bedzie kolejna to prosiłbym o podanie daty(choćby w przybliżeniu)
Jesteś spostrzegawczy. Dwa posty wyżej masz odpowiedź na to pytanie.

W niedzielę wznawiam pracę nad Service Packiem. SP1.4 już niedługo.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #239 dnia: 20 Luty 2009, 20:32:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything