Autor Wątek: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)  (Przeczytany 27105 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Maj 2012, 14:14:00 »
Do mędrca przyszedł Euzar. Stary eremita i pustelnik. Przyszedł i zadał pytanie
- Jak wiemy, kiedy jeszcze żyli starzy bogowie, Innos, Adanos i Beliar, to właśnie ich magią parali się Czarodzieje. Po ich odejściu, musieli szukać mocy magicznych i magicznych zaklęć w magii starożytnej. Czy więc istnieje możliwość, że magia starożytna jest większa niż obecnie nam znana? Czy istnieją zaklęcia i czary, których my nie odkryliśmy? My, lud Valfdenu? Wszak Magia ta była nieużywana od tysięcy lat, możliwe więc, że jej zakres jej większy niż znany nam obecnie? Czy jakieś prastare istoty mogłyby więc posługiwać się zaklęciami i czarami, które nie są jeszcze znane naszym Magikom?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Maj 2012, 21:44:38 »
- Drogi Euzarze. Magia zesłana ludziom przez starych bogów, o których wspominasz została jasno wytyczona w danych jej manifestacjach. Magia starożytna polega na formowaniu czystego strumienia energii magicznej w zaklęcie. To co wyczaruje mag zależy od jego wyobraźni, umiejętności i zgromadzonej w duszy energii magicznej. Istnieje wiele szkół magii. Ile szkół tyle interpretacji i tyle różnych rodzajów zaklęć. Wszystkie jednak sprowadzają się do tego samego. Wszak to bez dużej różnicy czy wyczarujesz ognistą kulę czy ognistego kruka, który poszybuje w przeciwnika aby zadać mu dotkliwe obrażenia od ognia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Maj 2012, 21:44:38 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #82 dnia: 05 Maj 2012, 10:13:23 »
- Dziękuję Ci Mędrcu. Teraz wiem, że Magia jest czystym i nieuchwytnym, niestałym żywiołem! Rozumiem, że w zależności od potęgi czarodzieja, jego inwencji, wyobraźni i stażu jaki spędza badając Magię, sama Magia może przybierać najróżniejsze formy. Dziękuje Ci jeszcze raz. Bywaj...!

Offline Cr4sh3r

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #83 dnia: 17 Marzec 2013, 13:59:44 »
Kerthan przybył do mędrca. Młody elf, niepewnie podszedł do niego i półszeptem zadał mu pewne pytanie... do końca nie był pewien czy w tej krainie to o co zapyta nie jest tematem tabu. W końcu w jego ojczystej wiosce, uciekano od tego tematu, a on sam nie wiedział z jakiego powodu.
-Witaj mędrcze. Trapi mnie pewne pytanie... chodzi mi o nekromancję. W mojej ojczystej krainie... zresztą nie ważne. Zapytam wprost - czym są lisze. Czy to prawda iż niektórzy nekromanci sami każą się wskrzesić w specjalnym rytuale, aby uzyskać moce nieumarłych? I czy to prawda że jest pewne... bractwo, w którym mógłbym się dowiedzieć nieco więcej o tej tajemnej sztuce? Chciałbym wiedzieć... z kim mógłbym pomówić. Słyszałem także plotki jakoby... trójprzymierze miało także pewne ciemne powiązania z nie do końca "jasną" magią.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Marzec 2013, 00:08:36 »
- Drogi Kerthanie. Lisze to istoty niemal nieśmiertelne - nieumarli, choć żywi. Podczas specjalnego rytuału nekromanty pozbawia się serca wiążąc z nim na stałe jego ducha. Dlatego nie można zabić lisza tak jak zwyczajną istotę. Można co najwyżej uszkodzić jego ciało. Prawdziwą śmierć spotka dopiero, gdy zniszczy się jego serce. Te zazwyczaj lisze skrupulatnie ukrywają przed oczami śmiertelników w swoich tajemnych grobowcach. Proponuje Ci popytać o Mroczny Pakt na rynku w mieście. W Trójprzymierzu podobno nauczają magii umysły. Ile w tym prawdy musisz się przekonać na własnej skórze.

Offline Cr4sh3r

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Marzec 2013, 00:32:24 »
-Dzięki Ci o mędrcze, te informacje są dla mnie ogromnie ważne! Nie będę Cię już dłużej niepokoił, bywaj!
Kerthan obrócił się i odszedł z tajemniczym uśmiechem na twarzy.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #86 dnia: 04 Wrzesień 2013, 08:52:43 »
Witaj Assorcie mam pytanie gdzie mogę się nauczyć specjalnych ataków danym orężem.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #87 dnia: 04 Wrzesień 2013, 09:21:10 »
//Słowa która twoja postać wypowiada muszą być pisane kursywą. Najlepiej, żeby były poprzedzane i zakończone myślnikiem.

- Witaj - powiedział mędrzec - Na wyspie możesz nauczyć się walki różnym orężem. Dla tego przykładu Jan uczy walki mieczem, sztyletem, toporem, kijem, łukiem, kuszą, procą, a także obrony tarczą, pawężą i puklerzem. Niektórych umiejętności możesz się nauczyć dopiero po spełnieniu pewnych wymagań. Vicious uczy natomiast walki włócznią, mieczem i toporem oraz kuszą i pawężą, ale TYLKO osoby, które nie są zrzeszone w organizacjach. Większość innych rodzajów broni dostępna jest w organizacjach i tamtejsi nauczyciele będą mogli Cię uczyć dopiero po dołączeniu do którejś z organizacji. 

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Wrzesień 2013, 11:54:45 »
-Dziękuje za podanie mi tych cennych informacji lecz, mam jeszcze jedno pytanie gdzie mogę kupić bądź znaleźć lepszy kij lub jego projekt kowalski-

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Wrzesień 2013, 12:15:04 »
- W tej sprawie najlepiej będzie jeżeli udasz się do jakiegoś kowala, on na pewno będzie mógł zaproponować Ci coś lepszego. U kupców są dostępne jedynie kije drewniane. Kij z innego materiału będzie musiał wykuć dla Ciebie kowal. Możesz sprawdzić w ratuszu kto wykupił certyfikat kowala i zgłosić się do niego tej spawie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Wrzesień 2013, 13:31:40 »
-Ponowne podziękowania za uzyskane informacje ,ale powiedz mi jeszcze kto uczy strzelać z pistoletów i muszkietów-.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Wrzesień 2013, 13:42:15 »
- Tej sztuki uczy jeden z krasnoludów w podziemnym, krasnoludzkim mieście Ekkerund. Nazywa się Draig aep Kor. Ma jednak on swoje wymagania.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Maj 2014, 07:34:25 »
Funeris Venatio poszukiwał pomocy. Był nowy w mieście, nowy w tym królestwie, więc miał kilka problemów natury organizacyjnej. Dostał zakwaterowanie w dzielnicy na podgrodziu, za co był niezmiernie wdzięczny władzom miasta; trenował sztukę walki mieczem u kapitana straży, co pomogło mu rozruszać kości i przypomnieć mięśniom, do czego służą; nawet sprawdzili go w jakimś teście, gdzie okazało się, że nie jest taki kiepski. Nurtowało go jednak to, że nie mógł kupić sobie odpowiedniego orężu, który mógłby nosić przy pasie. Najpopularniejszy kupiec w mieście, Karen, miał raczej ubogi wybór. Warsztaty rzemieślników, u których podobno można było kiedyś składać zamówienie, były teraz zamknięte. Z kolei sklep Talii oferował różne dobra, lecz właścicielka obiecała dopiero się rozejrzeć i dać znać, czy coś uda jej się zdobyć.
Funeris próbował wertować zasoby biblioteki, by odnaleźć plany wyrobu różnych kling, ostrzy; spisu tychże. Po godzinach spędzonych nad zwojami i opasłymi tomiszczami odnalazł masę przydatnych informacji, jak np. bestiariusze, lecz nie to, co go interesowało - spis ekwipunku, którym posługują się mieszkańcy Valfden. Dlatego postanowił odwiedzić tego Mędrca Assorta, o którym tak wszyscy opowiadają.
- Witaj, czcigodny - zaczął z nieudawaną pokorą Poeta. Starszy człowiek emanował wiedzą i nawet parweniusz czuł, że ma do czynienia z kimś o wielkim intelekcie. - Nurtuje mnie jedna kwestia. Mam nadzieję, że będziesz w stanie mi pomóc. - Tutaj wykonał skinienie głową w stronę rozmówcy. - Jestem nowym obywatelem królestwa Valfden i chciałbym zaopatrzyć się w jakiś oręż, którym mógłbym posługiwać się podczas niebezpiecznych wędrówek lasami, czy bezdrożami. Oferta miejscowego kupca nie satysfakcjonuje mnie niestety, więc poszukiwałem czegoś więcej. Czy wiesz może, Assorcie, gdzie mogę odnaleźć kupców, którzy sprzedają broń wyższej klasy? Poza tym interesowało mnie, czy w bibliotekach miejskich znajduje się spis powszechnie wykorzystywanych broni i pancerzy przez mieszkańców naszego zacnego królestwa.

//A teraz w skrócie.
Primo: jestem skazany na początek na miecz od Karena, czy dostanę gdzieś coś lepszego? Jeżeli tak, to gdzie.
Secundo: ÂŻeby sobie kuć, trzeba być czeladnikiem, jak widziałem. Gdzie zdobyć czeladnika, widziałem. Tylko pytanie moje, skąd mam wiedzieć, co mogę kuć/szyć/wykonywać. Oślepłem, albo nie ma nigdzie jakiegoś fajnego spisu ekwipunku. Co prawda w wiki był jakiś temat na ten temat (sic!), ale wydaje mi się, że jest on mocno niepełny.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Maj 2014, 07:41:29 »
- Proponuje Ci przeczytać notkę na temat wytwarzania przedmiotów. Dowiesz się z niej co, gdzie i jak. Lepsze towary znajdziesz w organizacjach lub na targu organizowanym co jakiś czas. Ponadto na placu targowym mieszkańcy stolicy prowadzą własne stragany (handel graczy), możesz od nich kupić między innymi bronie i odzienia.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Maj 2014, 07:49:17 »
- Dziękuję Ci, Assorcie, za twoją odpowiedź. Bądź zdrów.

//"notkę" pominąłem, nie zauważyłem, uciekła mi. Dziękuję. A na placu targowym nie ma nic do broni oprócz Talii, na której odpowiedź czekam. A poza tym jak klikam na "Haraan aep Kraig (schematy broni)" to mi wywala błąd. "Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu." Wątek musi być gdzieś, gdzie jeszcze mnie nie ma.
Także mimo wszystko dziękuję za odpowiedź. Zdrówko.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #95 dnia: 21 Grudzień 2014, 12:37:30 »
Jakiś człowiek którego bardzo nurtowała sprawa asteroidy i demonów podszedł do mędrca.
- Mędrcze Asorcie, mam pytanie. W sumie dwa. Asteroida która uderzyła w Marant skąd się wzięła? I jakim cudem były w niej demony?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Grudzień 2014, 18:41:56 »
- Witaj. Ciężko dyskutować o pochodzeniu ciał niebieskich, o ile w przypadku głównych planet naszego układu posiadamy niezbite dowody podparte obserwacjami i zapiskami draconów. O tyle ciężko szukać genezy asteroidy, która najprawdopodobniej przybyła z bezkresu kosmosu i uderzyła w Marant. Być może krążyła na orbicie naszego słońca od setek lat jako więzienie dla demonów. Być może to w niej zawarta była jedna z pieczęci do otchłani. To w pewien sposób tłumaczyłoby tak dużą aktywność i pojawiania się nowych demonów na Ignis Terra. Pytasz mnie o niezbadane rzeczy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Grudzień 2014, 18:45:04 »
- Dziękuję, rozjaśniło to wiele rzeczy.

Canis

  • Gość
Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Marzec 2015, 20:44:30 »
- Witaj mędrcze. - Powiedział przychodząc do niego. - Nie uwierzysz wielki mędrcu, ale interesuje mnie historia wyspy. Czy znasz istoty, osoby, ludzi, czy bestie, zwierzęta, które pomogły ocalić Valfden przed zniszczeniem? A jednak ich istnienie zmusza ich do bycia w cieniu? ukrytym? Ich historia jest wyryta w samej duszy wyspy... Czy ejst coś, co mógłbyś mi w tej kwestii opowiedzieć? wiem, ze nie pytam konkretnie, jednak wierzę, że twoja wiedza pomoże mi szukać w dobrym kierunku.

Powiedział trzymając zwinięty pergamin przy sobie.

Offline Assort

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Marzec 2015, 20:58:14 »
- Witaj. Pytasz o to kto byłby nas w stanie ocalić, ale przed kim? Przed wrogiem, nami samymi? Tylko w bogach możemy pokładać swą nadzieję.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Marzec 2015, 20:58:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top