Autor Wątek: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)  (Przeczytany 27128 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci


Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty 2012, 20:03:46 »
Dlatego, jak napisałem zostanie za to odciągnięta kasa. Nie było przeciwwskazań. Nie akceptowałem tego scenariusza. Wyprawa została napisana za czasu, kiedy MG nie mieli jeszcze obowiązku wysyłania mi scenariuszy. W związku z tym mogły powstać takie nieścisłości. Proszę mieć pretensje do osoby, która jako MG nie przestrzegała zasad gry.

Zatem inne pytanie. Dlaczego za zaniedbanie MG konsekwencje mają ponosić gracze?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty 2012, 20:03:46 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Luty 2012, 20:22:47 »
Zatem inne pytanie. Dlaczego za zaniedbanie MG konsekwencje mają ponosić gracze?
Dlatego, że wykonali transakcje niedozwoloną przez zasady gry. Niech teraz nie spodziewają się darmowych NPC, których zdążyli sobie przez ten czas nawymyślać. Pisałem nie raz, że trzeba będzie za to zapłacić i ponieść konsekwencje. Nikomu to nie przeszkadzało. Do teraz.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Luty 2012, 20:25:12 »
Dlatego, że wykonali transakcje niedozwoloną przez zasady gry. Niech teraz nie spodziewają się darmowych NPC, których zdążyli sobie przez ten czas nawymyślać. Pisałem nie raz, że trzeba będzie za to zapłacić i ponieść konsekwencje. Nikomu to nie przeszkadzało. Do teraz.

Nie przypominam sobie abyś o tym pisał. Skoro to oni zawinili, niech oni ponoszą konsekwencje. Nie gracze. Takie coś nie zachęca go gry. A chyba zależy ci na graczach?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Luty 2012, 20:29:22 »
Nie odwracaj kota ogonem. Wykonujesz transakcje spoza zasad gry. Nie pytasz mnie o zdanie. Ci którzy zapytali dostali taką odpowiedź. Także obecnie posiadani NPC są posiadani bezprawnie. Będzie trzeba za nich uiścić opłatę. Nie utracą wyuczonych do tej pory umiejętności i specjalizacji. Jest to i tak duża wyrozumiałość z mojej strony. Doceń to.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Luty 2012, 20:34:10 »
Jak tak bardzo opłata przeszkadza zapłace za ciebie Drago.

Nie odwracaj kota ogonem. Wykonujesz transakcje spoza zasad gry. Nie pytasz mnie o zdanie. Ci którzy zapytali dostali taką odpowiedź. Także obecnie posiadani NPC są posiadani bezprawnie. Będzie trzeba za nich uiścić opłatę. Nie utracą wyuczonych do tej pory umiejętności i specjalizacji. Jest to i tak duża wyrozumiałość z mojej strony. Doceń to.
W zasadach gry jest niewolnictwo...

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Luty 2012, 20:36:25 »
Nie odwracaj kota ogonem. Wykonujesz transakcje spoza zasad gry. Nie pytasz mnie o zdanie. Ci którzy zapytali dostali taką odpowiedź. Także obecnie posiadani NPC są posiadani bezprawnie. Będzie trzeba za nich uiścić opłatę. Nie utracą wyuczonych do tej pory umiejętności i specjalizacji. Jest to i tak duża wyrozumiałość z mojej strony. Doceń to.

Och, dziękuję za wspaniałą łaskę. Wykonywałem "transakcje" na które zezwolił MG, strażnik zasad. Nigdzie w zasadach nie ma napisane, że niewolnik nie może zostać zdobyty na wyprawie. Więcej, jest w definicji niewolnictwa na naszej wiki napisane, że niewolnik może być zdobywany, kupowany itd.

Ale chyba to nie zmieni twojego toku rozumowania. Mam chociaż nadzieję, że jak z braku funduszy NPC zostanie odebrany, to będzie później można odzyskać dokładnie tego samego? Czy to już wykracza poza twoją wielką wyrozumiałość?

Jak tak bardzo opłata przeszkadza zapłace za ciebie Drago.

Tu chodzi o zasady! Złoto to pryszcz. Chociaż taką zapłatą pogardzę :P

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Luty 2012, 20:41:17 »
Nie odwracaj kota ogonem. Wykonujesz transakcje spoza zasad gry. Nie pytasz mnie o zdanie. Ci którzy zapytali dostali taką odpowiedź. Także obecnie posiadani NPC są posiadani bezprawnie. Będzie trzeba za nich uiścić opłatę. Nie utracą wyuczonych do tej pory umiejętności i specjalizacji. Jest to i tak duża wyrozumiałość z mojej strony. Doceń to.
Przepraszam, że się wtrącę, ale czy takiej transakcji nie powinien nadzorować MG? Jeśli tak, to on powinien ponosić odpowiedzialność za błędy. Skoro MG wprowadza gracza w błąd, dlaczego gracz ma za to płacić?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Luty 2012, 20:43:23 »
W zasadach gry jest niewolnictwo...
Wpis ze starego systemu. Właśnie przeze mnie aktualizowany. Na wiki masz masę info. Liczy się tylko to podlinkowane do kategorii Zasady Gry, do której odsyłamy graczy.


Och, dziękuję za wspaniałą łaskę. Wykonywałem "transakcje" na które zezwolił MG, strażnik zasad. Nigdzie w zasadach nie ma napisane, że niewolnik nie może zostać zdobyty na wyprawie. Więcej, jest w definicji niewolnictwa na naszej wiki napisane, że niewolnik może być zdobywany, kupowany itd.

Ale chyba to nie zmieni twojego toku rozumowania. Mam chociaż nadzieję, że jak z braku funduszy NPC zostanie odebrany, to będzie później można odzyskać dokładnie tego samego? Czy to już wykracza poza twoją wielką wyrozumiałość?
To nie jest wpis z Zasad Gry. Taka kategoria na wiki. Tylko wpis z Marantu v2, gdzie niewolników używało się do kopalni i pól uprawnych. Więc skoro w zasadach nie ma zakazu możesz robić co Ci się żywnie podoba? W takim razie nakładam restrykcje i musisz się do nich żywnie dostosować. NPC zostaną odebrani i umieszczeni na Targu Niewolników do zakupu z adekwatną do umiejętności ceną.


Przepraszam, że się wtrącę, ale czy takiej transakcji nie powinien nadzorować MG? Jeśli tak, to on powinien ponosić odpowiedzialność za błędy. Skoro MG wprowadza gracza w błąd, dlaczego gracz ma za to płacić?
O ile wie o takiej transakcji.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Luty 2012, 20:45:06 »
Była to nagroda za wyprawę... ale cóż...

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Luty 2012, 20:45:36 »
O ile mi wiadomo, MG powinien uważnie i sumiennie nadzorować KAÂŻDÂĄ prowadzoną przez siebię wyprawę.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Luty 2012, 20:48:28 »
Wpis ze starego systemu. Właśnie przeze mnie aktualizowany. Na wiki masz masę info. Liczy się tylko to podlinkowane do kategorii Zasady Gry, do której odsyłamy graczy.

To nie jest wpis z Zasad Gry. Taka kategoria na wiki. Tylko wpis z Marantu v2, gdzie niewolników używało się do kopalni i pól uprawnych. Więc skoro w zasadach nie ma zakazu możesz robić co Ci się żywnie podoba? W takim razie nakładam restrykcje i musisz się do nich żywnie dostosować. NPC zostaną odebrani i umieszczeni na Targu Niewolników do zakupu z adekwatną do umiejętności ceną.

O ile wie o takiej transakcji.

Wpis o niewolnikach jest w kategorii Zasady Gry. I nie robiłem co mi się żywnie podoba. Przed transakcją/zdobyciem niewolnicy wyraźnie zapytałem się MG czy mogę. Podrzucić link do postu? Proszę bardzo. Czyli MG wiedział o "transakcji".

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Luty 2012, 20:51:25 »
Wpis o niewolnikach jest w kategorii Zasady Gry.
Dlatego, że aktualizuje wpis. <facepalm>


I nie robiłem co mi się żywnie podoba. Przed transakcją/zdobyciem niewolnicy wyraźnie zapytałem się MG czy mogę. Podrzucić link do postu? Proszę bardzo. Czyli MG wiedział o "transakcji".
Nic mi o tym nie wiadomo. <ignorant>

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Luty 2012, 20:53:14 »
Dlatego, że aktualizuje wpis. <facepalm>

Wcześniej też był w tej kategorii.

Nic mi o tym nie wiadomo. <ignorant>

To moja wina? Jakoś przy kupnie miecza, czy piwa w Obieżyświecie gracz nie musi cie o tym zawiadamiać. 


Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Luty 2012, 20:55:38 »

To moja wina? Jakoś przy kupnie miecza, czy piwa w Obieżyświecie gracz nie musi cie o tym zawiadamiać. 


Od teraz trzeba będzie...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Luty 2012, 20:57:28 »
To moja wina? Jakoś przy kupnie miecza, czy piwa w Obieżyświecie gracz nie musi cie o tym zawiadamiać. 
Te transakcje są dopuszczone. Odbywają się w sklepach lub u NPC wpisanych w Zasadach Gry. Były transakcje NPC, o których gracze pytali się mnie osobiście jako Mistrza Gry. Otrzymali odpowiedź, że będą musieli się dostosować do tego co zostanie wpisane w zasady. Nie zapytałeś mnie. Więc nie miej do mnie pretensji za coś co odbyło się za moimi plecami i w dodatku poza zasadami gry. Równie dobrze możesz mnie szantażować w każdej innej sytuacji próbując postawić rację na swoim.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Luty 2012, 21:01:42 »
A, czy zamiast wszystkich karać, nie lepiej pójść na ugodę? Ci, którzy zdobyli niewolników uczciwie niech ich mają, natomiast Ci, którzy ich sobie praktycznie "wyprodukowali" (tj. sami dodali do domu) niech płacą. A MG niech już pozostaną bezkarni.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Luty 2012, 21:02:42 »
Te transakcje są dopuszczone. Odbywają się w sklepach lub u NPC wpisanych w Zasadach Gry. Były transakcje NPC, o których gracze pytali się mnie osobiście jako Mistrza Gry. Otrzymali odpowiedź, że będą musieli się dostosować do tego co zostanie wpisane w zasady. Nie zapytałeś mnie. Więc nie miej do mnie pretensji za coś co odbyło się za moimi plecami i w dodatku poza zasadami gry. Równie dobrze możesz mnie szantażować w każdej innej sytuacji próbując postawić rację na swoim.

Pytałem się Mistrza Gry. Kogoś, kto powinien znać i nadzorować przestrzeganie zasad. Skąd miałem wiedzieć, że nie skonsultował się z tobą? Pewien byłem, że zapytał cię na tym waszym MGowym forum. Nie ma nigdzie napisane, że trzeba pytać o to akurat ciebie. Czasem mam wrażenie, i nie tylko ja, że jesteś zbyt zapatrzony w zasady, które znasz tylko ty.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2012, 21:22:13 wysłana przez Dragosani »

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Luty 2012, 21:07:51 »
Isentor, Ty stworzyłeś te zasady, więc możesz je w pewnym stopniu modyfikować. Powinny one odpowiadać graczom, ponieważ bez nas Marant nie istniałby.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Luty 2012, 21:11:03 »
I powinny być jasne i poprawiane. Skoro był to stary wpis... czemu nie pisało że jest zły.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mędrzec Assort [NPC] (pomoc)
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Luty 2012, 21:11:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything