Autor Wątek: Zatraceni W Niewoli cz.1  (Przeczytany 2952 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ~Sniacy~

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zatraceni W Niewoli cz.1
« dnia: 23 Maj 2008, 12:51:28 »
Wstęp

A był wtedy jak ze snu dzień...Siedzieliśmy pod drzewem spoglądając w górę na błękitne niebo przeplatane magicznymi falami...Któż mógł się spodziewać że to nastąpi akurat dziś.Przy bramach do królestwa strażnicy z gorąca usypiali,grajkowie przestawali grać, i wtem nastąpiła niepokojąca cisza ....Niebo spowiły mroczne chmury,z oddali z lasów Koromgali usłyszeć się dało przeraźliwe krzyki, a ziemie pod nogami drżała,ja i moi dwaj bracia uciekliśmy do miasta,by poczuć kojące słowa matki...Jednak tuż przed hatką,na alarm bili strażnicy,całą ludność przeszedł niepokojący dreszcz."Co się dzieje?"krzyczeli,jednak na ich pytanie wciąż dumnie brzmiał głos dowódcy "Do broni!Czas walki nadszedł".Wszyscy zbrojni pobiegli do bram,ja zgubiłem się w panikującym tłumie..."Gdzie jest matka?"wciąż myślałem,pierwsza łza z oczu mych poleciała, gdy to u wejścia królestwa pojawili się oni...Ten widok niech przeklnięty będzie na zawsze!!Bębny wrogich wojsk biły,do środka wdzierały się zielono-brązowe stworzenia..."Coż to za odraza?" myślałem...I wtem ujżawszy zbluzganych krwią naszych obrońców,schowałem się w jeden z hatek...Ukrywałem się dopóki skończyły się płacze i skowyt mych braci i sióstr...Wszystko znów ucichło,"miasto już jest bezpieczne?"wciąż pytałem samego siebie...Nie mogłem się dalej ukrywać musiałem wyjść.Przeszłem po mieśćie w poszukiwaniu kogoś żywego,lecz po tych drapieżcach nie pozostało nic!Same zgliszcza!!Klękłem pomodlić się do bogów,i znów ujżałem tą ochydną bestie....Teraz jednak inaczej,leżała z krwi zielonej na ziemi,szepcząc coś pod "nosem?"Ten widok mnie ukoił,chociaż wciąż czułem smutek,nie mogłem jej pozwolić żyć!! BOGOWIE WYBACZCIE...Podniosłem miecz ledwo go unosząc wbiłem go bestii w głowę...I odeszłem...A miałem w tedy zaledwie 10 lat...


                                                      CDN...

v1.1
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2008, 19:40:41 wysłana przez ~Sniacy~ »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2008, 15:45:39 »
Hmmm... no to zaczynamy!  
Dla mnie to nie jest opowiadanie, tylko raczej wstęp do niego-za krótkie. Z tego względu można w nim wyłapać wszystkie błędy językowe i ortograficzne, których przyznaję-jest sporo jak na tak krótki tekst. Fabuła zapowiada się interesująco i ciekawy ów początek jest, niemniej poważniejsze błędy to:
Cytuj
wtem nastąpiła cisza do której każdy miał dziwne lęki
Nie bardzo rozumiem to zdanie.
Cytuj
Niebo spowiły mroczne chmury,z oddali z lasów Koromgali usłyszeć się dało mroczne krzyki,
Błąd językowy-powtórzenie.
Cytuj
do środka wdzierali się zielo-brązowe stworzenia..."
Po pierwsze: ,,zielono-brązowe", po drugie: stworzenia się wdzierały, a nie wdzierali.
Cytuj
Ukrywałem się dopóki skończyły się płacze i skowycia mych braci i sióstr
Raczej powinno być ,,skowyt".
Poza tym błędy typu ,,odeszłem", ,,przeklnięty", ,,klekłem", ,,hatka". Pomysł i fabuła super, 5/5, ale za stylistykę daję Ci 1/5. Tak więc końcowa ocena to 3/5. Ale nie zniechęcaj się, popracuj trochę, bo pomysły masz całkiem niezłe.

Forum Tawerny Gothic

Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2008, 15:45:39 »

Offline Palladyn_12

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2008, 15:45:54 »
Ciekawe opowiadanie ja bym takiego opowiadania w życiu niezrobił . Bardzo mi się podobało

Offline ~Sniacy~

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2008, 19:28:54 »
Airyx bardzo dziękuje za odnalezione błędy...Już zostały poprawione,a nad tekstem pisz że jest to wstęp...Szakal To jest praca bardzo prosta...Ale dziękuję bardzo za słowa otuchy  


Następna część już wkrótce

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2008, 20:13:40 »
Cytuj
Airyx bardzo dziękuje za odnalezione błędy...
[/color]Spox, spodziewałem się raczej, że mnie ostro zjedziesz za wytykanie błędów... Pomyliłem się, widzę, że potrafisz znieść krytykę. Gratuluję.  
Cytuj
a nad tekstem pisze że jest to wstęp...
Racja, wybacz, nie spostrzegłem na początku. Zwracam honor.  
[/color]

Offline Bartek_Smoku

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2008, 21:43:28 »
Nawet mi się podoba ^^ Ja też piszę... żeby pisać wystarczy mieć wyobraźnię i pomysł, błędy są mniej ważne, gdyż je wychwyci program. Warto też mieć duży zasób słownictwa, ponieważ powtórzenia rzeczywiście sprawiają, że tekst jest gorszy :P A ty pomysł masz fajny, zdarzały się tylko drobne błędy, więc oceniam na piąteczkę z dwoma minusami :P:P :)

Offline ~Sniacy~

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2008, 12:54:52 »
Duch Przeznaczenia

Do Airyxa:Jeżeli będę znosił i analizował krytyki innych to będę wiedział że moje prace nie są doskonałe i będzie to znak żeby pracować więcej...Dziekuję  


Mineło już 20 lat...Szum w lesie przy cieple ogniska nie pozwala mi żyć...Wspomnienia z tamtego wydarzenia wracają....I te obrazy,modlę się czasem do bogów z nadzieją iż to kiedyś ustąpi.Jestem jednych z "Wojowników Honoru"nie mogę pozwolić sobię na chwilę słabości!!Muszę walczyć,pomścić śmierć moich bliskich.
-Znów dręczą cię te wspomnienia?-Powiedział Thero
-Przyajcielu....Nie wiem czy dam rade unieść oręż,czuję że to wszystko moja wina!!ÂŻe to przezemnie moi bracia i matka umarli-Odpowiedziałem z ogromną złością
Po tych słowach Thero obrócił się wolno i odrzekł niespokojnie "Do broni...wyruszamy"
Razem z nami wyruszyło 8 innych towarzyszy:Wezeliusz,Abraham,Horacy,Demeo,Lukas,Temerion ,Kaluka i Kalinter.
   Długa czekała nas droga,ponieważ podążaliśmy do oddalonego o pasma gór Kalimdoru miasta ÂŁowców smoków...Maszerowalismy w w szyku żołnierski wąską sciężką ogrodzoną lasem,podśpiewując przy tym utwór znany w całym królestwie:
1.Niechaj przybędzie spokój,i kojący letni wiatr
   Niechaj lęk odejdzie a wola walki wróci
   Niechaj bogowie nasze życie obserwóją
   Niechaj pomogą bracia gdy czarne chmury nadejdą 2x
   2.Gdy nasi do walki szli
      Myśmy modły za nich wnosili
      Gdy i my idziemy...

ÂŚpiew zwartego szeregu przerwał krzyk kobiety...
-skąd to dochodzi?-Spytał Abraham
-Cisza,wysłuczortcie!!-Odkrzyknął Thero

Po chwili nasłuchiwania pobiegliśmy w środek lasu...I choć mineliśmy tysiące drzew nic nie znaleźliśmy...
-Wracamy....Do szyku-Powiedział Thero
Wracając,miałem dziwne wrażenie że ktoś nas obserwuje...Aż tu nagle Wezeliusz padł zakrwawiony na ziemie,a przed nami postać w czarnym płaszczu staneła...Bez twarzy,i czuć mrok było cały las jak by w nocy....I wtem przmówiła do nas:
-Ja jestem pierwszym...I ja jestem ostatnim,ja jestem waszą miłością,waszym bólem i wspomnieniem...-Powiedzial jak by...Bez życia
-Do oręża!!Czas Walki nadszedł-Krzyknoł Thero

Zaczeło się...Walczyliśmy dzielnie ja poszedłem na pierwszy ogień...Wszyscy padli bo chwili walki....Jedyny ja stałem nie mogąc się ruszyć.I znów postać przemówiła:
-A ty jesteś ludzkości przeznaczeniem...i zniknoł



CDN...  


Dziś bądź jutro zrobie Encyklopedie w której będą wyjaśnienia miejsc,postaci itp.(będzi nabieżąco aktualizowana)

v1.3
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2008, 23:23:35 wysłana przez ~Sniacy~ »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2008, 19:57:41 »
No, no robi się coraz ciekawiej, akcja się rozwija. To lubię.  Oczywiście za fabułę 5/5 jak zawsze, pod względem oceny fabuły nie jestem zbytnio krytyczny, daję najwyższe noty za każdy pomysł, który mnie zainteresuje-tak jak np. ten (a ten nawet bardzo). Tym razem postarałeś się, ~Sniacy~, przyznaję; błedów językowych nie zauważyłem wcale, nieliczne ortografy i literówki, ale zdecydowanie mniej niż we wstępie. Takich drobnych pomyłek nie będę nawet tu wypisywał, bo to nie ma sensu. Tak więc za stylistykę tym razem 3-4/5. Teraz nie zniżaj się tylko z poziomu, który zaprezentowałeś, a będzie dobrze. Popracuj jeszcze i się popraw-a będzie jeszcze lepiej. I to by był koniec mojej oceny, jeszcze tylko takie pytanko: pojawiła się w tekście nazwa Kalimdor. Zbieżność nazw z Warcraftem, czy jednak historia toczy się w świecie Azeroth?
Pozdrawiam!

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2008, 20:12:30 »
Cytat: ~Sniacy~
-A ty jesteś ludzkości przeznaczeniem...i zniknoł
Dam ci pewną radę: Postaraj się nie robić literówek na początku, a szczególnie na końcu. Kiedy pod spodem jest pusto najlepiej widać błędy. W środku była jedna literówka, którą zauważyłem dopiero po po powtórnym przejrzeniu tekstu. Fabuła zapowiada się ciekawie, bo jeśli części mają być takie krótkie, zrób tasiemca (jak "Moda na sukces"  ). pora podsumować. A więc... Zaraz! Zdań nie zaczyna się od "więc" i "a więc"!  
Wykonanie:
1. Estetyka 5/5; podoba mi się pomysł z kolorkami
2. Ortografia, interpunkcja 3/5
Razem - 4/5
Fabuła:
1.Pomysł - 4/5
2.Akcja - 5/5
Razem- 4,5/5

Ogółem 4 i dwa i pół plusa/5

Czekam na więcej!

Offline ~Sniacy~

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2008, 23:17:58 »
Do  Airyxa:


    
Cytuj
No, no robi się coraz ciekawiej, akcja się rozwija. To lubię. spiteful.gif Oczywiście za fabułę 5/5 jak zawsze, pod względem oceny fabuły nie jestem zbytnio krytyczny, daję najwyższe noty za każdy pomysł, który mnie zainteresuje-tak jak np. ten (a ten nawet bardzo). Tym razem postarałeś się, ~Sniacy~, przyznaję; błedów językowych nie zauważyłem wcale, nieliczne ortografy i literówki, ale zdecydowanie mniej niż we wstępie

Dziękuję ślicznie...A właśnie spodziewałem się jakiejś słabej oceny aż tu nagle zdziwienie... xD   Pozdrówka

Cytuj
I to by był koniec mojej oceny, jeszcze tylko takie pytanko: pojawiła się w tekście nazwa Kalimdor. Zbieżność nazw z Warcraftem, czy jednak historia toczy się w świecie Azeroth?

 Nie,nazwa jest tak jak by przypadkowa...A mianowicie zastanawiałem się nad nazwą miasta i tak jakoś przypomniał mi się Warcraft i...Kalimdor xD 



Do Rysownika: Ozywiście bardzo dziękuje za wytknięte błędy i postaram się z nimi zmierzyć  Pozdrowienia



Edit.
Aby nie było że zapomniałem o tym Temacie piszę że narazie opowieści zostaną przerwane..Dlaczego? A mianowicie zaczynam nowe prace nad Systemem do Sesji RpG.

 O tym pomyśle jeszcze usłyszycie :) :-[ :-[
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2008, 14:00:24 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Zatraceni W Niewoli cz.1
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2008, 23:17:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything