Autor Wątek: Komnata Cieni  (Przeczytany 6854 razy)

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata
  • Reputation Power: 283
  • Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Revar - Gunses CadacusBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.II Edycja Gali Statuetek Innosa - za: Najbardziej uczynny user....
Komnata Cieni
« dnia: 22 Maj 2008, 16:27:22 »
Komnata Cieni

Wewnątrz panowała ciemność i chłód, które przyprawiały o dreszcze. Sala ta nie miała okien, w kątach i na wysokich świecznikach porozstawiane były świece. W półmroku, naprzeciwko wielkich drzwi, można było dostrzec trzy potężne trony, wykute w zimnym kamieniu. Sala tworzyła koło, na którym środku był wyryty w kamieniu ogromy pentagram, prawie niewidoczny, gdyby nie świeczniki ustawione na każdym z wierzchołków gwiazdy. W samym środku gwiazdy został wyryty znak Wampirów Numenoru. Dookoła pentagramu stały w półmroku wielkie kolumny, na każdej wisiała jedna pochodnia. Sala była skonstruowana tak, aby wszystko tonęło w mroku, oprócz środka pentagramu. Specjalna konstrukcja sprawiała, że wszystko tonęło w mroku, a więc trony i postacie siedzące na nich, były osłonięte kurtyna cienia skrywającą ich twarze, gesty, był to swego rodzaju kamuflaż. Przeciwnie do wnętrza pentagramu, który był obnażony światłem, tam nie można było skryć sowich emocji. Przy drzwiach od strony zewnętrznej zawsze pełniło wartę 2 Wampirów o randze Siewcy Śmierci. Wewnątrz mogła przebywać tylko Wielka Rada, Kunsulowie, oraz ewentualni goście. Za tronami znajdują się małe kamienne drzwi, a za nimi tunel, który po pewnym czasie zwęża się do rozmiarów które może przebyć tylko wampir.
Komnata Cieni jest przeznaczona i zarezerwowana dla obrad i przyjmowania ambasadorów przez Wielką Radę.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2009, 22:03:31 wysłana przez Gunses »

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata
  • Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.Gunses budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Hrabia Revar - Gunses CadacusBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.II Edycja Gali Statuetek Innosa - za: Najbardziej uczynny user....
Odp: Komnata Cieni
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2008, 13:41:52 »
Cała trójka weszła do wielkiej, okrągłej sali. Pomieszczenie było skąpane w mroku, nie można było określić jego wielkości, gdyby nie pochodnie, rzucające skąpe światło, rozmieszczone daleko na ścianach. Gunses podszedł do najpotężniejszego z trzech tronów i usiadł na nim. Ereginowi nakazał siąść pod ścianą na drogo zdobionych ławach. Ten uczynił jak mu kazano. Natomiast mężczyzna, nazywający sam siebie Cetoe Retheis zatrzymał się na środku wielkiego pentagramy, żłobionego w kamiennej podłodze, który wytyczał środek potężnej sali. Cztery kolumny, umieszczone dokoła pentagramu, oświetlały cały pentagram zatkniętymi na sobie pochodniami. Eregin, niespokojny, próbował przebić się wzrokiem przez mrok. Miast Gunsesa, widział siedzący cień na tronie. Jego plecy ogarną chłód, odwrócił się. Na ścianie ujrzał ryciny i rzeźby, przedstawiające walkę Wampira z Wilkołakiem. Sala była jedną z najbardziej zdobionych w całej Siedzibie Wampirów. Tajemne cienie skrywające nieznane...

Offline Eregrin

• Magnat
  • Reputation Power: 0
  • Eregrin nie ma żadnego wpływu.

• Mój mały gramsajt :P
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2008, 14:12:21 »
Eregrin siedział na ławce, rozglądając się po całej sali. Wpatrywał się w obraz walki wampira z wilkołakiem. Po chwili spojrzał się na Gunsesa. "Ten to ma cholernie dobrze... Siedzi sobie na tronie i rządzi wampirami..." - Myślał sobie. Wojownik przysunął się na skraj ławki, by dobrze słyszeć całą rozmowę.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2008, 14:15:04 wysłana przez Eregrin »
My GramSajt | My Last.fm

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrzesień 2008, 14:23:42 »
- Jaki mam dowód na potwierdzenie twych słów? Chyba, nie sądzisz, że uwierzę że jesteś Retheiscetoe na twoje słowo. Masz jakiś dowód?
- Jak mówi przepowiednia: "I krwią Nieśmiertelnych splami się ziemia Wampirów, a Ci polegną, pod zdradą swego Brata i Bestia zapanuje!" - Gunses znów zamarł. Słowa wypowiedziane przez ów mężczyznę były wizją, pewnej elfiej wieszczki, przewidującą czas Wojen Nieśmiertelnych. Przepowiednia ta złamała Wampiry i popchnęła Wilkołaki do ataku na Krwiopijców. Był to niezaprzeczalny dowód togo iż mężczyzna był Retheiscetoe...
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2008, 14:24:59 wysłana przez Gunses »

Offline Eregrin

• Magnat

« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrzesień 2008, 14:33:17 »
"Rethe... Co? Trudniejszego słowa nie było? Tylko, ze co możne oznaczać to słowo..." Myślał Eregrin, wpatrując się w tajemniczego człowieka. Następnie spojrzał się na Gunsesa, który wyglądał na wyjątkowo zaskoczonego... "A temu co się stało? Chyba nie są to dobre wieści...".
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2008, 14:34:10 wysłana przez Eregrin »
My GramSajt | My Last.fm

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2008, 15:39:43 »
- Teraz mi wierzysz, o Mistrzu?
- Mistrzu.. Dobre słowo. - Cetoe Retheis ukazał zęby z bardzo brzydkim i złowrogim grymasie. Gunses nie zareagował, jego kamienna twarz nie uwidaczniała żadnych emocji, nie mogła. Gunses wiedział, że z trójki mężczyzn w sali nie on jedne umie przejrzeć ciemność i mrok.  - Tak, wierzę. Jesteś pierwszym z waszej Rasy, którego widzę osobiście. Wiem też, że jest was więcej. Moi Bracia widzieli Srebrnego Wilkołaka..
- Pozwól, że ci przerwę. Muszę ci o czymś powiedzieć. Te wieści póki co nie powinny wypłynąć poza Wampirze grono, a widzę tu przecież człeka.
- Do rzeczy.. - głos Gunsesa, zimny, kamienny
- Numenor przeszedł w ręce ludzi, ale historii i pamięci dawnych wydarzeń nic nie zmieni. Wampiry powróciły na Numenor, a wiesz z czym to się wiąże? Ziemie Numenoru znów splami krew Nieśmiertelnych. Chcę cię ostrzec. Wszystkie Wampiry! Znów nadejdzie czas walki.
- Zapowiadasz wojnę? Chełpicie się ze swego jakże nieprawego zwycięstwa?
- Co to o tym wiesz?! Wilkołaki po Wojnach Nieśmiertelnych podzieliły sie. Chociaż ludzie mają nas za okrutne bestie..
- I mają racje - wyrwał się Eregin.
- Milcz śmiertelniku! - wrzasną Retheiscetoe. Wilkołak. - Władco Wampirów. Chociaż macie nas za bezmyślne i okrutne bestie, to niektórzy z nas maja honor. Pochodzimy z jednego elfiego szczepu. Jednak nie wszyscy wyzbyli się honoru. Nie uznaliśmy zdrady Kagana. Podzieliliśmy się...
- Mam ci uwierzyć? Uwierzyć, że Wilkołaki podzieliły wynikiem Wojen? Zaślepia nas złość i nienawieść. Nasz Rasy zwalczały się i będą się zwalczać. Czemu mam Ci uwierzyć?
- Bo kolejnych wojen nie przetrwamy. Kilkaset lat po wojnie, córka wieszczki miała wizję.  Objawił jej się powrót Wampirów na Numenor i wielkie rzeczy jakie uczyniliście. Miał dokonać tego Wielki Mistrz, który jako pierwszy Władca przekroczy progi Siedziby Wampirów na ich dawnych ziemiach. A jak mnie słuch nie myli, to ty zbudowałeś tą siedzibę i to ty jako pierwszy z władców przekroczyłeś jej progi.
- Nie mam ochoty słuchać twych bredni.
- Bredni, to nie brednie! Tobie jest przykazane objąć władzę nad Rasami Nieśmiertelnych!
- Dość! - rzekł Gunses
- To dopiero początek! Pamiętaj, to coś tu usłyszał nie może się ujawnić! To samo liczy się ciebie śmiertelniku! - Cetoe Retheis, Człowiek Wilk spojrzał na Eregina i wciągną nosem powietrze - Hmmm.. Czuje strach. W tym śmiertelniku drzemie strach, cóż to za cudowny zapach..

Offline Foltest

• Magnat
  • Foltest nie ma żadnego wpływu.

• GramSajt
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Wrzesień 2008, 18:15:06 »
Do Komnaty Cieni wkroczył Konsul Foltest Danarrim podszedł do rady, ukłonił się i powiedział: - Witaj Gunsesie, czcigodna rado. Witajcie wszyscy zgromadzeni tu goście. - Foltest wyprostował się podszedł bliżej władcy wampirów i półgłosem się spytał - Gunsesie, doszły mnie słuchy że w naszej siedzibie jest wilkołak. Chyba nie masz nic przeciwko, żebym się przyjrzał tej rasie ??
|Dom|

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Wrzesień 2008, 18:35:21 »
- Oto on! Retheiscetoe! Alo on zaraz wychodzi, prawda Cetoe Retheis?
- Przepowiedni, czy bredni jak to ty powiedziałeś, możesz nie wierzyć. Ale wiesz dobrze, że wojny nastąpią. Ziemie Numenoru znów splami krew Nieśmiertelnych!
- Wiem. I będzie to wasza krew! - Powiedział Gunses. Wstał, podszedł do Retheisceotea i rzekł po cichu - Słyszałem przepowiednie, ale nie wierze w jej słowa. A teraz przecz, albo zaprzysięgając się na krew mych przodków, zabije cię! - Gunses podniósł głos. Mężczyzna zawarczał. Przeskoczył z nogi na nogę. Wydał ryk. Jego ciało uległo przemianie. Jako wilkołak zawarczał złowrogo. Gunses spokojnym krokiem podszedł do niego.
- Co? Chcesz się ze mną spróbować?
- Nie jesteśmy, po przeciwnych stronach barykady! Kiedyś to zrozumiesz. Kiedyś wypełni się przepowiednia! - Gunses zasyczał. Jego czarne oczy zabłysły ciemno krwistym blaskiem. Wilkołak wykonał saldo w tył i wybiegł z komnaty cienie. Wyleciał przed Siedzibę, przeskoczył bramę i znikł w ciemnościach. Gunses podszedł do tronu i opadł na niego...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2008, 18:36:08 wysłana przez Gunses »

Offline Foltest

• Magnat

• GramSajt
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Wrzesień 2008, 18:49:27 »
Foltest stał w rogu komnaty i interpretował to co się przed chwilą stało, po chwili podszedł do Władcy Wampirów i mu oznajmił: - Słuchaj Gunses, wiem że ty nie wierzysz w przepowiednie. Ale kolejna wojna może się źle skończyć. Przypomnij sobie co jest napisane w starych księgach. Jest nas za mało aby stanąć otwarcie do walki z wilkołakami, nie chcesz chyba powtórki sprzed 30tys. lat, kiedy to my ponieśliśmy druzgoczącą porażkę. Taki sprzymierzeniec jest wielką rzadkością, sam pomyśl, oni mogli by nam pomóż, poznalibyśmy ich budowę, ich słabe punkty i mocne. Zobacz to by było jakby teraz przybył orkowy generał-renegat i zdradził nam wszelkie słabe punkty ataku orków, ich strategię, stan uzbrojenia i wydać położenie dowódców ataku. Proszę Cię zrób to zmyślą o nas, twoich ludziach, przemyśl to...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2008, 18:52:50 wysłana przez Foltest »
|Dom|

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Wrzesień 2008, 19:18:56 »
- Były dwie przepowiednie. Jedna to ta, że 30 tys lat temu Wampiry przegrają wojnę z Wilkołakami. A druga mówi, że Wampiry będą czynić wielkie rzeczy, pod dowództwem władcy, który pierwszy z władców przekroczy progi nowej siedziby na Valfden. Czyli, mamy dokonać rzeczy wielkich pod moim dowództwem. Chce wierzyć w tą przepowiednie, lecz nie mogę.. Nie mogę, gdyż jej dalsza część mówi o tym, że ja obejmę władzę nad Nieśmiertelnymi. Nad Wampirami i Wilkołakami. Jak mam w to uwierzyć? - Gunses zamilkł. Po chwili mówił dalej.
- Tak, taki sprzymierzeniec jest rzadkością. Za naszą klęskę odpowiada Kagan. Ale za śmierć naszych Braci, naszych przodków winę ponoszą Wilkołaki. Mam współpracować z mordercami? Z niszczycielami naszej Rasy, naszego państwa...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2008, 19:19:20 wysłana przez Gunses »

Offline Eregrin

• Magnat

« Odpowiedź #10 dnia: 22 Wrzesień 2008, 19:28:33 »
Eregrin zrobił głupią minę w kierunku uciekającego wilkołaka, po czym podszedł do Foltesta.
- Witaj, przyjacielu - Eregrin przywitał się z wampirem uściskiem dłoni, po czym zwrócił się do Gunsesa...
- Ale wnerwiający był ten koleś ze śliwą na oku... Dobrze, że już sobie poszedł... Dobra, więc co teraz robimy?
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2010, 20:40:05 wysłana przez Gunses »
My GramSajt | My Last.fm

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Wrzesień 2008, 19:34:00 »
A co mamy do roboty? Nic. Jeśli przepowiednia jest prawdziwa, to los sam nas popchnie w dalsze wydarzenia. Ereginie... Musze z tobą bardzo poważnie porozmawiać. Chodzi o przepowiednie...

Offline Eregrin

• Magnat

« Odpowiedź #12 dnia: 22 Wrzesień 2008, 19:51:07 »
- Nikt nas nie słyszy... No to mów co wiesz o tej przepowiedni.
My GramSajt | My Last.fm

Offline Foltest

• Magnat

• GramSajt
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrzesień 2008, 19:52:46 »
- Ale jeśli założymy że mówi prawdę to może nam pomóc. W sumie każda istota ma jakiś honor. Pozwól że się oddalę, widzę że masz do pogadania z Eregrinem, ale przemyśl jego propozycję. - Foltest ukłonił się na pożegnanie radzie i zniknął za drzwiami komnaty...
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2008, 19:53:20 wysłana przez Foltest »
|Dom|

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrzesień 2008, 19:46:56 »
- Ereginie. Nie znam słowo w słowo przepowiedni. Wiem jednak, że jest tam fragment o ÂŚmiertelniku, którego obecność w owych wydarzeniach jest obowiązkowa. Przepowiednia mówi: "A ÂŚmiertelnik umrze i odrodzi się na nowo!". Nie wiem na razie, co znaczą te słowa. Ale jeśli przeznaczenie istnieje, to popchnie nas w owe wydarzenia. Chce cię o coś prosić. Czy zgodzisz się stanąć u mego boku i stawić czoła przeznaczeniu? Czy dopełnisz przepowiedni? Staniesz jako ÂŚmiertelnik?

Offline Eregrin

• Magnat

« Odpowiedź #15 dnia: 24 Wrzesień 2008, 19:55:37 »
Eregrin się zamyślił... Dobrze skrywał w sobie lęk. Po chwili odrzekł:
- To szaleństwo, Gunsesie - Eregrin zamilkł na chwilę. Po kilku głębokich wdechach, odparł pewnym głosem - Dobrze, przyjacielu. Niechaj spełni się przepowiednia! Stawimy razem czoła przeznaczeniu i spróbujemy je dopełnić!
My GramSajt | My Last.fm

Offline Dragosani

• Król
  • Reputation Power: 230
  • Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Dragosani I AntaresCzeladnik płatnerstwaBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Hełm odwagi - za rozpoczęcie 100 wątków....
    • Super tajne akta Pentagonu
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrzesień 2008, 20:22:01 »
Drzwi Komnaty Cieni otworzyły się z hukiem. W progu stanęła postać odziana w czarny płaszcz. Kaptur zasłaniał twarz, lecz niesamowita aura dostojeństwa mówiła sama za siebie. Ta istota przeżyła niezliczoną ilość zim. Postać ruszyła w głąb sali, a stojący tu i ówdzie strażnicy nie reagowali. Majestat istoty był zbyt wielki. Nieznajomy podszedł pod tron Gunslesa. Podniósł głowę a spod kaptura zalśniły w świetle pochodni, szare oczy głębsze niż najgłębsze przepaści. Osobnik rozejrzał się po zebranych, dłużej zatrzymując wzrok na wampirach.
- Witajcie... moje dzieci. - wypowiedział w końcu, a jego głos zmroził serca zebranych. Wampiry natychmiast zorientowały się kim jest nieznajomy. Pradawny wampir Dragosani, ten który zabił Kagana i pamięta czasy świetności Numenoru powrócił!
(\__/)
( o.O)
(")_(")

Dragosani Antares

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Wrzesień 2008, 20:31:21 »
Gunses bez wahania wstał z tronu, podszedł do Dragosaniego i uklękną przed nim na jedno kolano, oddając mu pokłon. Po chwili wstał. Spojrzał w jego oczu, rzekł.
- Witaj Wielki Dragosani, Starożytny, Nasz Ojcze!

Offline Dragosani

• Król
  • Reputation Power: 230
  • Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.Dragosani budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Król Valfden - Dragosani I AntaresCzeladnik płatnerstwaBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Hełm odwagi - za rozpoczęcie 100 wątków....
    • Super tajne akta Pentagonu
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Wrzesień 2008, 20:40:14 »
- Widzę że rozbudowaliście i wzmocniliście nasz klan... Bardzo dobrze, jestem z was dumny. Jednakże nic, nigdy nie jest i nie będzie doskonałe... Zawsze musimy dążyć do samodoskonalenia, choć i tak praca wiodąca ku temu wydaje się nieskończona... Lecz cóż innego zostało nam - istotom tak bliskim bogom. Wróciłem by wspomóc was moja wiedza, doświadczeniem, a czasami także mieczem... Nie muszę chyba pytać, czy znajdzie się dla mnie miejsce w tej Sali? - rzekł wampir po chwili milczenia.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2008, 17:28:18 wysłana przez Dragosani »
(\__/)
( o.O)
(")_(")

Dragosani Antares

Offline GunsesAutor wtku

• Arystokrata

• Karta postaci

• Nagrody:
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2008, 20:42:33 »
- Nie musisz. Znajdzie się i dla ciebie tron. Jednak mam pytanie. Wróciłeś.. Czy więc oczekujesz ode mnie przekazania ci władzy?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.