Autor Wątek: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?  (Przeczytany 15080 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« dnia: 15 Maj 2008, 21:44:35 »
Jak myślicie, czy wrócenie do podziału na rozdziały w Gothic 4: Arcania jest dobrym pomysłem ? jeśli tak to uzasadnijcie dlaczego ? Jak dla mnie to jest mi to obojętne, bo w Gothic 3 równie dobrze mi się grało bez rozdziałów, co i z rozdziałami w Gothic 1 i 2.

Offline Mag Wody Kamil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2008, 21:49:21 »
Ja myślę że to nie jest istotne.Z rozdziałami czy bez gra się fajnie.

Forum Tawerny Gothic

Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2008, 21:49:21 »

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2008, 22:13:08 »
W mojej opinii rozdziały są nieodzownym elementem serii Gothic(szkoda, że w GIII ich zabrakło) i myślę, że w najnowszej odsłonie Gothica ich nie zabraknie.
A dlaczego?
Może nie jest to najważniejszy aspekt gry ale...
Co rozdział pojawiają się nowe; misje, przedmioty, postacie, potwory i nowy rozdział nam o tym przypomina. Myślę, że Spellbound nie zrezygnuje z tego pomysłu i do Gothica wrócą rozdziały.

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2008, 12:34:16 »
Podział na rozdziały to wg. mnie bardzo dobry pomysł, nadaje on wyraźniejszy kształt fabule. Ważne, aby w każdym kolejnym rozdziale można było zwiedzać większy teren, pojawiały się nowe przedmioty, odnawiały potwory, czasem postacie zmieniały miejsce pobytu ( jak Angar w Gothic 2 ) lub pojawiały się nowe postacie ( znów przykład Angara w 4. rozdziale Gothic 2 ).

Offline Ichigo Kurosaki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2008, 10:31:53 »
Z tego co wiem to w trzeciej części Gothic nie było rozdziałów przez co po zabiciu wszystkich potworów nie było co robić. Uważam że to świetny pomysł z rozdziałami przynajmniej było wiadomo jak daleki jest do końca gry.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2008, 10:36:27 »
Jak dla mnie rozdzialy to jeden z bardzo waznych elementow w grze (w gothicu 3 ich zabraklo i gralo mi się trochę inaczej). Rozdzialy pokazuja nasz postep w grze no czeka się na nie bo co razdzial nowe misje i potworki oczywiscie

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2008, 11:02:18 »
Mi o wiele lepiej gra się z rozdziałami niż bez. Dlaczego? Ponieważ wiem w jakim miejscu gry jestem. Nadodatek w każdym nowym rozdziale pojawiają się nowe bestie, bronie itd. Szkoda, że gothic 3 nie jest podzielony na rozdziały i mam nadzieję, że w gothic 4 ich nie zabraknie.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2008, 18:02:09 »
Tak rozdziały to b.dobry pomysł, bardzo mi ich brakowało w gothic 3 bo z rozdziałami są jakieś zmiany w grze np. pojawienie się poszukiwaczy, zabójstwo Lothara, łowcy smoków w górniczej dolinie, nowe potwory, oko innosa w słonecznym kręgu (czy czymś takim), zamknięcie starego obozu, atak na wolną kopalnię, ur-shak na tej górze itd. a w gothic 3 (bez rozdziałów) nic nowego się nie działo.Po za tym w każdym rozdziale masz kilka głównych zadań, a w gothic 3 drogą innosa było chyba 5 głównych zadania (5 artefaktów adanosa, berło varantu, za innosa, oswobódź myrtane i zabij zubena), dlatego uważam że rozdziały powinny być w każdej grze typu gothic
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2008, 18:07:15 wysłana przez Lord Kamil »

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj 2008, 19:23:49 »
ROZDZIAÂŁY MUSZÂĄ BYÆ!!! Wyobraźcie sobie, ze już na początku gry kupiec ma najlepszy oręż, łuki, magowie-pełno niesamowitych run, a i zbroje i szaty, od początku gry są np. poszukiwacze, a co za tym idzie-rozwalają beziego gdy ten nie ma jeszzcze np. 5 levele :( Rozdziały MUSZÂĄ być, urozmaicają rozgrywke!

Offline Dingers

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwiec 2008, 11:07:24 »
W Arcani nie bedzie rozdzialuw bo w 1 2 i noc to musieli jakos zrobic na taki maly swiat rzeby potwory mogly sie odnawiac i nie wiedzieli co zrobic z postaciami zeby nie bylo ich w koloni i w khorinis wiec teraz jak wiedza jak mozna zrobic gre BEZ rozdzialuw to po co te rozdzialy

Offline Shaol

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwiec 2008, 20:33:55 »
Dingers widzę, że masz ortografie na wysokim poziomie ;)

Co do rozdziałów, według mnie powinny być, zawsze czekałem na ten moment jak mi się pojawi napis Rozdział "X", do tego zawsze nastrojowy podkład muzyczny+ obrazek, to jest jeden z tych czynników, który tworzy klimat w tej grze.
G3 brak rozdziałów, który imo nie został aż tak bardzo zauważony, grało się również świetnie i bez tego, ale tak jak mówię Gothic 3 nie posiadał takiego klimatu jak to było w poprzednich częściach gry. Dlatego jestem jak najbardziej na tak z utworzeniem rozdziałów. Inaczej mogą sądzić tylko osoby dla których Gothic to tylko zwykła łupanka przeciwników, dla których klimat schodzi na drugi plan.

Canis

  • Gość
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec 2008, 00:02:28 »
Cóż, chyba nie jestem jedyny, który uważa odejście w Gothicu 3 od podziału głównego, a właściwie głównych wątków fabularnych na rozdziały za porażkę i że tak powiem, jednego z głównych organów potrzebnych do poprawnego działania organizmu... Ale za to powrót w Gothicu 4 za zbawienny, miejmy nadzieję w skutkach.

W każdym z pierwszych Gothiców, dzięki którym ta gra zdobyła uznanie w wielu krajach naszego, jak i innych kontynentów, ten podział na rozdziały był przyjemny, nadawał dodatkowego klimatu, takiej fantastycznej fabuły, że tak powiem. Można to przyrównać do książek, historia wielkiego bohatera podzielona na rozdziały (w grze) podzielona na poszczególne księgi (każda część tej sagi).

Mi właśnie chyba najbardziej w Gothicu 3 doskwiera właśnie brak podziału na rozdziały.

Offline Diego334

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2008, 18:00:42 »
szczerze mówiąc to mi też jest obojętne czy będą rozdziały czy nie najwrzniejsze zeby byla ciekawa fabuła

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec 2008, 18:02:36 »
Ja wolę gdy nie ma tego podziału, bo gdy jest już w którymś nie możemy wykonać danego zadania.

Offline Kamilo246

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lipiec 2008, 22:05:45 »
Myślę ze to bardzo dobra wiadomosc, poniewaz podobalo mi sie to w g1 i g2, szkoda ze nie bylo tego samego w g3

Offline Laki13

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec 2008, 21:56:28 »
Osobiście to mi nie przeszkadza, czy jest podział na rozdziały, czy nie. Ważne żeby była dobra, ciekawa i wcięgająca fabuła.

Offline Kapii

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everybody Lies - House M.D.
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lipiec 2008, 10:57:40 »
Jestem za. W G3 nie było rozdziałów i ten wybryk twórców uważam za nietrafiony. Panował chaos i niewiadomo było, czy pojawiły się nowe potwory. Rozdziały są jak najbardziej trafione.

Offline Anarchy

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lipiec 2008, 12:31:54 »
Będą, będą. Zapowiedzieli to na samym początku, kiedy gadali mnóstwo o grafice.

Offline Lney

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipiec 2008, 21:04:33 »
rozdziały to dobry pomysł , informują nas o nowych misjach , pojawiają się nowe potwory , także wiemy że niektóre npc'ty mogły zmienić miejsce pobytu.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2008, 21:22:22 »
Moim zdaniem podział na rozdziały to dobry pomysł, jako że zawsze lubię mieć wszystko uporządkowane to rozdziały powinny poukładać grę. W g3 ich nie było i jak grałem (szczególnie pierwszy raz) to za bardzo nie wiedziałem w którym miejscu jestem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Podział fabuły na rozdziały - co o nich sądzicie ?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec 2008, 21:22:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top