Autor Wątek: Saga Gothic za 21,99zł  (Przeczytany 4455 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Saga Gothic za 21,99zł
« dnia: 22 Kwiecień 2008, 19:39:23 »
Z jednej strony to fajnie, że Saga Gothic staniała prawie 3-krotnie, bo teraz każdy fan Gothica(nawet z bardzo skromnym kapitałem) będzie mógł pozwolić sobie na kupno najlepszych części Gothica w jednym pudełku. Z drugiej jednak strony gwałtowny spadek ceny Gothica świadczy o tym, że najlepsza gra cRPG straciła już swoją dawną świetność, co mnie bardzo smuci . A wy co o tym myślicie?

P.S
Cieszę się, że zdążyłem jeszcze kupić Sage Gothic w platynowej kolekcji.

« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2008, 15:53:11 wysłana przez Gorion »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2008, 19:48:55 »
haha! To aż TAK TANIO?! Ja uważam, że to 130 zł, powinno kosztować... Nie no, przesadzam, lecz wydaje mi się, że to dlatego, że wychodzi Gothic 4, Dodatek do 3. Wychodzi im to chyba kiepsko (jestem realistą ;]), więc cena, będzie wynosiła zaledwie 60 zł, tuż po 7 dniach od wydania tego... Obym się mylił, lecz takie są moje przypuszczenia.

PS.
Może po prostu gra się stara robi?

Forum Tawerny Gothic

Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwiecień 2008, 19:48:55 »

Offline L@res

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • L@res
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwiecień 2008, 20:27:52 »
Ja uważam że Saga Gothic powinna kosztować 100 zł.
Ale to dobrze że potaniała do 21.99 zł w końcu będę mógł sobie ją kupić. Tylko szkoda że klasyka gry Rpg jaką jest gothic I,II,II noc kruka przejdzie do historii.Może Gothic III i IV  będą nową klasyką gry Rpg.
                                                                                                                           Najemnik Lares

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwiecień 2008, 21:27:06 »
Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Cała saga jest na tyle już stara, że albo nie jest już warta uwagi przez nowych graczy, albo już się po prostu posiada te gry gry (były już najmniej dwa razy dołączane do pism o grach komputerowych). Nie ma tą grą już takiego zainteresowania, a ludzie nie będą przecież po raz któryś kupować tę samą produkcję, by tylko mieć wersję kolekcjonerską, z gazety, platynową, złotą i Bóg wie jeszcze jaką.
Nie zmienia to faktu, iż twórcy/wydawcy chcą wycisnąć z gry ostatnie soki, tj. przemaglować je przez jak największą ilość wydawnictw (np. Extra Klasyka, różne kolekcje itd.) i zarabiać na starych produkcjach jak najwięcej i jak najdłużej.
Teraz tylko wypatrywać, jak dadzą sagę za 10 zł lub za 100 zł (bądź trochę ponad setki) całą sagę plus Gothic 3. Po co? ÂŻeby się pozbyć i kopii z magazynu i zarobić jeszcze więcej na tej starej grze po tak długim okresie czasu, jaki minął od jej wydania.

Twórcy/Wydawcy dbają o graczy oferując im gry po coraz niższych cenach i w ciekawych zestawach? Nie, jak dla mnie nie troszczą się o Nas, tylko starają się jeszcze jakoś dorobić na starociach, że tak brzydko się wyrażę.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2008, 21:32:57 wysłana przez Boba Fett »

Offline Cr4sh3r

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2008, 12:26:19 »
A ja myślę że to wspaniała wiadomość, może teraz więcej ludzi zobaczy co to za gra chociaż myślę że cena 50 zł była by odpowiedniejesza, no ale nie wszyscy uważają tę gre za kultową :).

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwiecień 2008, 20:48:12 »
I dobrze. Choć niestety, taka prawda - Gothic swoje najlepsze lata ma już za sobą. Dwie pierwsze części, czyli sama esencja tej serii to już dość stare gry. Trójka natomiast po wielkiej kampanii reklamowej poniosła jako taką klęskę (mimo że jest to swietny RPG, stoi wysoko w rankingach, to trudno zaprzeczyć że jest o wiele słabsza od poprzednich części). Dobrze że Gothic znalazł się w serii klasyków - bo w tej chwili tam jest jego miejsce. To są gry pochodzące już sprzed dobrych paru lat i jak najbardziej nadają się do klasyki.

Co nie zmienia faktu że dopóki ktoś uważa Gothica za wielką grę, to taką grą będzie (bo jest!) i choćby za darmo go można było dostać to nic tego nie zmieni :)

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2008, 19:24:10 »
A co wy mysleliscie. Przeciez to naturalne ze stary produkt tanieje. Ja tam nie widze w tym zadnego problemu. To bylo zreszta do przewidzenia. Teraz przeciez do Platyny trafiaja tytuły po kilku miesiącach premiery a za ilka miesięcy trafiają do Extra klasyki (patrz Settlers czy Fear). poza tym gra z, yyy (nie pamiętam z jakiego roku Gothic 1 xD) nie będzie kosztowac 100 zl przez cały czas, kto by to kupil ? poza tym ja się ciesze, ze gry tak szybko tanieją, na wlasnym przykladnie powiem ze to dobre dla zwalczania piractwa, zamiast sciągać coś, co ma 50 - 70 partow na rapid share, wole wydac te 30 czy 50 zl (czy nawet 20 :P) niz sciagac tydzien. Ja tam  kupilem sage w platynie, Gothic 3 w platynie i się ciesze z tego co mam. na pewno jak bym nie mial orginałow to bym teraz kupil. poza tym jak na razie Gothic zostanie dla mnie wzorem cRPG, bo jak na razie jak dla mnie nie ma lepszej gry. Wiedźmin - o boze te wczytywanie gry co 5 - 10 min jest straszne, ten silnik ssie na maxa, nie nawidze go, tak samo jest w NwN 1 i 2 :/ TES - ten FPS z mieczem tak mie razi w oczy i mi się nie podoba, ze wątpie, ze się przełamie i zagram w Morrowida czy Obliviona :/ Dobra ale nie będę offtopowal o moich poglądach bo to nie o tym temat :P

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień 2008, 19:59:50 »
Myślmy realnie, a więc, Cd-Projekt kupił od Jowood prawa do dystrybucji Gothica w Polsce, więc po premierze danej części cena za grę była dosyć wysoka, lecz po kilku(nastu) miesiącach cenę obniżano aby skusić tych konsumentów, którzy jeszcze gry nie kupili, a po kolejnych kilkunastu miesiącach trzeba było znowu obniżyć cenę i dać grę w jakiejś kolekcji, to spotka każdą grę, nawet Gothica 4: Genesis, i chociaż saga Gothic jest genialna to wiadome było to, że taki los ją czeka i myślę, że nie jest to powód do płaczu, a do radości bo serii Gothic dzięki temu przybędzie kilka(set) nowych fanów, więc cieszmy się ...

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj 2008, 15:13:24 »
Stuknijcie się wszyscy xD
To że tanio to znaczy że stracił [Gothic] fanów??!!!
NIE!
Cieszmy się że jest tak tani, gdyż każde dziecko/nastolatek który wejdzie do sklepu i widzi:
"Jaka tania gra, a jakie fajne screeny! Mama/Tata kup mi ją jest taka tania!"
I Gothic zyska pewno następnego fana :D

Offline Ichigo Kurosaki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maj 2008, 15:39:17 »
Gdy usłyszałem ile kosztuje saga Gothic to cieszyłem się   i chciało mi się płakać   dla mnie ta gra to 5 lat życia (bo ok 5 lat temu kupiłem te grę) od tamtej pory cały czas w nią grałem cieszy mnie to że teraz można kupić  tak tanio (bo moje płyty nie wyglądają najlepiej) ale jednak powinny kosztować więcej
bo nie liczy się grafa ale fabula co było najmocniejszą stroną sagi Gothic

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Maj 2008, 16:33:54 »
Trudno o tym pisac, bo aż gardło ściska-NAJLEPSZA SAGA GIER cRPG staniała do marnych 22zł? SZOK! Kiedyś w Gothica grały całe rzesze fanów, jednak ich liczba maleje przez chociażby FPSy, w które nawet RPGowcy pogrywają. Gothic 3 nie mam, ale słyszałem, że jest gorszy od poprzedników-ale jaki będzie Gothic 4 , jaka będzie jego fabuła, czy JoWood kompletnie ją schrzani? Skoro powstają "lepsze" gry, to i cena spada, bo sprzedawcy chcą się pozbyć starego towaru z magazynów. Ja ulepszam kompa za rok i sądze, że wtedy Gothic 3 będzie w eXtra klasyce za 19,99zł. Gothic 4 będzie kosztował 50zł, a co dalej-zobaczymy. Ja tej grze poswięciłem 3, 4 lata życia, nic bardziej interesującego w grach typu FPS niż w cPRGach. Ludzię MOÂŻE zakupią tę grę, no nie wiem, bo z drugiej strony Command and Counquer 3, czy Gears Of War królują na rynku.

Forum Tawerny Gothic

Saga Gothic za 21,99zł
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Maj 2008, 16:33:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top