Autor Wątek: monety  (Przeczytany 9957 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline franki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
monety
« dnia: 27 Styczeń 2008, 19:18:13 »
Witam.To mój debiut na Forum.Gram w Gothic od lat,przeszedłem grę ponad 100 razy (słownie sto),i wciąż nie wiem wszystkiego.Może to czyni ją tak świetną?Niemniej jednak uznałem,że czas poznać pewne odpowiedzi.Na początek-po kiego grzyba w Gothic 1 są monety?I to w dwóch rodzajach?

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
monety
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:19:48 »
Nie mam pojęcia... Pewnie taki jak by dodatek...

Forum Tawerny Gothic

monety
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:19:48 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
monety
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:20:20 »
Ekm.. po 1 Witaj w naszych szeregach po 2 to taka ozdoba potym jak jeszcze kolonia nie byla pod bariera PÂŁacono jeszcze monetami a mam teraz do ciebie pytanie jak 2 rodzaje?


Cytuj
Tylko ozdobnik?W takich ilościach?Te monety idą w tysiące...



sam zalzlem jakies 30 min temu 10000 tys tych monet w 1 skrzyniu w wiezy gmoeza jest ich az 3456
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2008, 19:46:37 wysłana przez Pienik »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
monety
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:28:24 »
No właśnie z tego co wiem to są tylko monety nie ma chyba czegoś takiego jak Monety 2 ? Po za tym monety w ogóle się nie przydają do niczego nawet nic nie są warte możesz najwyżej je sobie zostawić na plau wymian i przyjśc sobie po nie w Gothic 2   .

Offline franki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
monety
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:33:25 »
Cytat: Rahtar
No właśnie z tego co wiem to są tylko monety nie ma chyba czegoś takiego jak Monety 2 ? Po za tym monety w ogóle się nie przydają do niczego nawet nic nie są warte możesz najwyżej je sobie zostawić na plau wymian i przyjśc sobie po nie w Gothic 2   .
No są dwa rodzaje,zbierajcie wszystkie i sprawdżcie w ekwipunku-są umieszczone na dwóch pozycjach i nieznacznie różnią się wyglądem(te mniej popularne są bodajże tylko w okradanych przez nas skrzyniach w magazynach wieży zamku).

Offline Bandito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
monety
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:39:56 »
Monety w gothic I to z pewnością pozostałość z czasów gdy jeszcze nie istniała magiczna bariera, a środkiem płatniczym były zwykłe monety. Dopiero po stworzeniu bariery, gdy kolonia straciła bezpośredni kontakt z resztą kraju, monety stały się bezwartościowe, a walutą stała się powszechnie dostępna w koloni magiczna ruda.

Offline franki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
monety
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2008, 19:45:28 »
Tylko ozdobnik?W takich ilościach?Te monety idą w tysiące...

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
monety
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2008, 20:00:20 »
Czasem niektórych ozdobników musi być wiele by były wiarygodne. Co to byłby za majątek gdyby w skrzyni byłyby 3 monety? Bezsens tym bardziej, że w tym zamku mieszkali przedtem zapewne całkiem bogaci ludzie.

Offline Aragon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
monety
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień 2008, 14:31:02 »
Tez gram w Gothic  już bardzo długo i sam nie wiem po co są te monety ale raczej jest to dodatek do naszego ekwipunku

Offline Rusan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
monety
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień 2008, 14:54:15 »
w jedynce to tylko są po to by że się tak wypowiem było fajniej:)

ale w 2 już można je sprzedawać :)

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
monety
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwiecień 2008, 20:07:43 »
Heh, Górnicza Dolina, zanim zawitała nad nią Magiczna Bariera, była miejscem pobytu skazańców oraz wielu strażników. Jak się domyślać, nim wszyscy zostali uwięzieni, ich podstawowym środkiem wymiany było złoto, a jako że na pewno ów strażników nie było mało, nie dziwota, że tyle tego można znaleźć. Każda osoba posiadała swoje pieniądze (z domu plus może żołd), które straciła wraz ze śmiercią podczas buntu więźniów. Prócz tego musiał być ktoś, kto ten żołd wypłacał - a jeśli podążyć tym tropem to się można domyśleć, że skądś go musiał brać (czyli że musiał go gdzieś przechowywać).
A więc istnieją dwie opcje, na podstawie których możemy domyślać się, dlaczego w wieży zamku jest tyle złota, które w Kolonii Karnej wyszło z użytku:
1. Było to miejsce przechowywania pieniędzy na żołd.
2. Gomez zażyczył sobie zebrania całego złoto w jedno miejsca - a nuż się przyda w czarnej godzinie lub gdy coś nieoczekiwanego się wydarzy (patrz: np. upadek Bariery).

W niektórych skrzyniach można znaleźć złoto - na pewno nie w NO i Obozie Sekty, bo te powstały po buncie - i są to pewnie jeszcze pozostałości z dawnych lat, których nikt nawet nie tknął.

Powiedzmy, że PB zadbała w pewnym stopniu o realizm i pokazała, że jednak za rządów straży (gwardii królewskiej?) w Górniczej Dolinie była inna polityka i ,,waluta".

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
monety
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwiecień 2008, 14:59:42 »
była to waluta straży. Ale nigdy nie wiedziałem że są 2 rodzaje... To w zamku mogło byc zkładywane przez jakiegoś magnata. Przeciez w tamtym pokoju nikt już nie mieszkał... przepraszam za krótki post ale inne propozycje już są podane...

Offline Amras

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
monety
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Kwiecień 2008, 14:18:09 »
Monety były walutą straży przed utworzeniem bariery a rudę tylko wymieniało się na złoto ;).
A one są potrzebne (no nie wiem czy bardzo) do fabuły Gothic 2(pewnie w ogóle xD)ponieważ w 4 rozdziale Diego chce żeby przynieśc mu jego torbę z cholernie dużą liczbą monet,pytamy się skąd je ma a on mówi że uzbierał sobie w kolonii na wypadek gdyby się uwolnił ;]A miał je z tego bo w kolonii nie płaciło się monetami a rudą a monety były nic nie wartym śmieciem ;]

Forum Tawerny Gothic

monety
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Kwiecień 2008, 14:18:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything