Autor Wątek: III zadanie MeGidda  (Przeczytany 1381 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

III zadanie MeGidda
« dnia: 05 Styczeń 2008, 22:11:13 »
Nazwa: Trujący bluszcz cz. 2
Nagroda: 100 sztuk złota
Zlecający: Armia
Opiekun: Boba Fett
Wymagania: II poziom walki bronią białą | pochodnia | ukończenie cz. 1 zadania
Opis: Zwiad wojska ponownie doniósł, że plantacja dalej prosperuje. Armia powinna się tą sprawą zająć raz na zawsze.

Umiejętności :

Umiejętności walki:

- Walka Sztyletem - Poziom I
- Walka Sztyletem - Poziom II
- Walka Sztyletem - Poziom III

- Walka Bronią Jednoręczną - Poziom I
- Walka Bronią Jednoręczną - Poziom II
- Walka Bronią Jednoręczną - Poziom III

- ÂŁuk - poziom I
- ÂŁuk - poziom II
- ÂŁuk - poziom III
- ÂŁuk - poziom IV

Myśliwskie:

- Obdzieranie ze skóry
- Obdzieranie z futra

- Upuszczanie krwi I
- Upuszczanie krwi II
- Zabieranie mięsa I (max. 10)
- Zabieranie mięsa II (max. 20)
- Wędkarstwo I
- Wędkarstwo II

Pozyskiwanie trofeów:
- serc
- kłów
- pazurów
- płytek pancerza
- żuwaczek
- organów
- rogów
- skrzydeł
- żądeł
- łusek

Płatnerskie:

- Amatorskie Płatnerstwo
- Zaawansowane Płatnerstwo
- Profesjonalne Płatnerstwo

- Wyrób Częściowych Zbroi

- ÂŻelazna I
- ÂŻelazna II

- Błogosławiona Zbroja


Złodziejskie:

- Skradanie się - poziom I
- Skradanie się - poziom II
- Skradanie się - poziom III
- Akrobatyka

Wytrzymałość:

- Wytrzymałość na mróz
- Wytrzymałość na gorąco
- Wytrzymałość na ból
- Wytrzymałość na zmęczenie

Inne umiejętności:

- Zielarstwo
- Negocjacje

Ekwipunek :

Broń:

W zwarciu:

Nazwa Broni - Miecz z Magicznej Rudy *Używane*
Typ - Jednoręczny
Rodzaj - Miecz
Jakość Wykonania - Mistrzowskie
Poziom - III
Specjalne - Mistrzowski Oręż, Zatruty oręż
Opis - Miecz ten jest praktycznie niezniszczalny, bardzo wytrzymały. Na dodatek zostało zatrute trucizną z bagiennego topielca. Profesjonalna broń, w rękach doświadczonego wojownika sieje spustoszenie.
Wymagane Surowce - 2 sztuki Magicznej Rudy, 1 fiolka trucizny

Na dystans:

Nazwa : Cicha ÂŚmierć
Typ: Duży
Rodzaj: ÂŁuk
Jakość wykonania : Mistrzowskie
Poziom : IV
Dodatkowo : Mistrzowski , Błogosławiony
Opis: Perfekcyjnie wykonany, mocny łuk. Wokół niego widnieje lekko czarna poświata.

Kołczan:

400 zwykłych strzał.

Zbroja:

Nazwa: Zbroja MeGidda
Typ: Całościowa
Rodzaj: ÂŻelazno - skórzana
Poziom: III
Wykonanie: Mistrzowskie
Dodatkowo: ---
Opis: To mistrzowsko wykonana zbroja. Całość pokryta jest skórami wilka a w najczulszych miejscach umieszczono średniej grubości warstwę żelaza. Zbroja nie krepuje ruchów i jest stosunkowo lekka.
Surowce: 4 skóry wilka, 5 sztuk żelaza

Runy:

Heshar - Runę Ognia, x2
Elshru - Runę Wody.
Huxuesh - Runa Powietrza
Eshanish - Runa Ziemi

-------------

Kapitan odebrawszy informacje o dalszym uprawianiu dziwnej rośliny ruszył w stronę, gdzie wcześniej aresztował jednego z uprawiaczy. Ale przedtem wstąpił do domu gdzie zabrał swój ekwipunek. Minął bramę miasta i tak jak wcześniej udał się w stronę farm, jednak tym razem wiedział gdzie należy iść, by tam trafić. Po kilku minutach dotarł na miejsce. Ujrzał człowieka pracującego, jednak było widać na pierwszy rzut oka, że nie był to zwykły farmer, postanowił podejść i zdobyć kilka informacji - tak zrobił.
- Witam, przybyłem z armii. Dowiedziałem się, że w okolicy znów zaczęto uprawiać tą dziwną roślinę. Nie wyglądasz mi na zwykłego farmera, gadaj co, jak i gdzie! Dobrze wiem, że jesteś jednym z nich. - mówił stanowczo strażnik.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2008, 15:50:57 »
- Panie, ja nic nie wiem! Jestem tylko farmerem, który ledwo wiąże koniec z końcem! - odparł wieśniak.
- Nie obchodzi mnie to, mów, gdzie jest kryjówka tych plantatorów - napierał żołnierz.
- Nie wiem nic o żadnych plantatorach. Wiencent słyszał coś może, ja jedynie wiem, iżby coś w pobliskiej jaskini było... lub obok niej. Panie, proszę.
- Przyjdzie po Ciebie milicja. Wiesz nazbyt dużo, byś nie był w to zamieszany.
Przestraszony wieśniak jęknął i porwał się na ostatni czyn swojego życia - począł uciekać.

Forum Tawerny Gothic

III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Styczeń 2008, 15:50:57 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Styczeń 2008, 17:38:30 »
- Stój - krzyczał żołnierz ale bez skutku, uprawiacz nie zatrzymał się. Strażnik wyjął łuk i strzałę, napiął cięciwę i gdy miał już wystrzelić powiedział jeszcze raz:
- Zatrzymaj się, nie powtórzę! Jesteś zatrzymany! - krzyczał. Ale uciekinier nie reagował. Był już daleko, myślał, że zdoła mu się zbiec. Strażnik mimo tego wypuścił strzałę. Ta przebiła pierś uprawiacza. ÂŻołnierz podbiegł do leżącego człowieka. Jednak ten nie dawał oznak życia. Strażnik wstał, westchnął i zaczął szukać miejsca (jaskini), w którym podobno miała być kryjówka uprawiaczy. Po kilku minutach szukania natknął się jakąś małą drogę. W jednym kierunku było widać miasto zaś w drugą skalną ścianę. Podążył w stronę skalnej ścianki a za jakiś czas ujrzał jaskinie. Wszedł do niej, było w niej ciemno, lecz na ścianie wisiała pochodnia, którą wziął, by rozjaśnić sobie drogę. Uszedł kawałek po czym w drugą rękę wziął swe ostrze. Szedł powoli, i bezszelestnie. Gdy wszedł głębiej, zobaczył...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2008, 17:43:13 »
... jak wejścia do dalszej części jaskini pilnuje strażnik. MeGiddo czym prędzej zgasił swoją pochodnię w obawie przed zdemaskowaniem i postanowił rozprawić się z mężczyzną po swojemu - było zbyt ciemno, by mógł użyć łuku, więc w takim razie dobył swego miecza. Zaczął się skradać - chciał zabić człowieka z ukrycia, jednakże wpadło mu do głowy, że to niemożliwe, bowiem strażnik stał zaraz obok drugiej pochodni. Pozostała już tylko walka w zwarciu...

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2008, 16:26:57 »
...MeGiddo widząc że strażnik nie trzyma w ręku miecza postanowił zaatakować szybko i niespodziewanie. Wyskoczył z ciemności i zanim strażnik zdążył zareagować miecz żołnierza tkwił już w jego ramieniu. MeGiddo musiał odskoczyć gdyż oprych drugą ręką dobył miecza. Rana przeciwnika spowalniała jego ruchy przez co ataki były czytelne i łatwe do odparowania.  Mimo iż rana doskwierała bandycie ten blokował ciosy żołnierza. MeGiddo odbiegł kilka kroków w bok i wyciągną runę. Wykierował ją w przeciwnika i krzykną "Heshar". Na te słowo z runy wydobyła się kula ognia która trafiła go w twarz. Oprych padł na ziemię krzycząc z bólu. MeGiddo złapał za miecz i wbił mu go w brzuch. Cios był śmiertelny dla przeciwnika...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2008, 17:19:27 »
ÂŻołnierz wyciągnął swój miecz i schował go do pochwy. Począł iść w głąb jaskini - jego droga nie trwała długo, gdyż przed sobą znalazł cel poszukiwać. Wewnątrz groty było pełno skrzyń, przez co wszystko to przypominało jeden wielki magazyn narkotyku. Po środku stał stolik, do którego dosunięte było krzesełko. Na nim leżał mały woreczek, który zdawał się być otworzony. MeGidoo podszedł do niego i przyjrzał się temu wszystkiemu. Tak, tego szukałem..., pomyślał. Czas się tym zająć. Rozejrzał się i ujrzał, że na ścianach wiszą pochodnie oświetlające wnętrze jaskini. Kapitan wpadł na pewien pomysł...

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2008, 17:54:48 »
- Zrobi się ciepło - pomyślał. Wziął dwie pochodnie i zaczął zapalać to świństwo. Pierw podpalił stolik z krzesłem, a potem skrzynki. Po chwili cały magazyn płonął. Było czuć jakiś zapach, niezbyt miły, dlatego strażnik wyszedł jak najszybciej z jaskini. Po czym spojrzał się jeszcze raz w stronę magazynu, z którego wylatywał dym. Następnie skierował się w stronę koszar. Gdy był blisko miasta spojrzał na niebo i zobaczył jak dym z jaskini unosi się w powietrzu. Gdy dotarł do koszar rzekł do jednego z milicjantów:
- Tak jak zwiad doniósł uprawa dalej prosperowała. Rozmawiałem z jednym uprawiaczym, lecz nie był on skłonny do pomocy, co gorsze próbował zbiec. Uprzedzałem go, że źle się skończy ale nie słuchał. Postrzeliłem go w klatę piersiową, zmarł od razu. Następnie odkryłem magazyn, w którym przechowywano to świństwo, i którego pilnował strażnik - również musiałem go zabić. Potem podpaliłem magazyn po czym wróciłem do miasta. Należy tam jeszcze iść i zrobić porządek z plantacją...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2008, 20:34:23 »
- Dziękuję - odparł wyższą rangą milicjant. - Kazałbym Ci spisać raport z tego zadania, ale nie masz na to czasu. Generał kazał każdemu żołnierzowi wracającego z wypraw udać się od razu do portu. Będziecie gdzieś płynąć z jakąś misję. Ruszaj więc, nie trzymam Cię, sam zajmę się raportem, oraz wyślę ludzi, by do końca zbadali tę sprawę.

Zadanie zakończone

Nagrody:
MeGiddo - 100 sztuk złota
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2008, 20:34:40 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

III zadanie MeGidda
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2008, 20:34:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything