Autor Wątek: Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim  (Przeczytany 1879 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vesten_123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« dnia: 29 Grudzień 2007, 23:04:57 »
Zrobiłem to opko, ponieważ naszła mnie chętka na napisanie czegoś w tym stylu. Zapraszam do lektury.

ROZDZIAÂŁ I – Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim

Polska jest zjednoczona pod berłem króla Zenobiusza Kurczaka I. Przejął on władzę po naszym obecnym prezydencie fałszując wybory. Zrobił on taki ************ w Polsce, że w połowie cofnęła się do średniowiecza. Nie zniszczył on wrogów naszego kraju, ale w zamian kilka dorobił (np. Rosję, resztę Unii Europejskiej, USA, Kanadę, Japonię, Chiny, Brazylię...) Państwa te ruszyły na Polskę, zaczynając III wojnę światową. Kurczak jednak wpadł na pomysł. Postanowił zgromadzić dużo soli (nie powiedział ile, bo umiał liczyć tylko do trzech) i dosolić wrogom. Plan miał tylko jedną wadę – nie miał dość górników żeby wydobyć tyle surowca. Było tylko jedno rozwiązanie. Król Zenio Chicken the first, który ciupał w Gothica postanowił, że za ciężkie przestępstwa (np. jedzenie kurczaków) trafi się do kopalni soli w Wieliczce. Ale skazańcy też grali w tą grę i uciekali za pomocą kodów, tzn. zabijali strażników „killem” i wiali za pomocą „k” i „F8”. Wściekły Zenio postanowił otoczyć kopalnię barierą. Zwołał w tym celu znanych magów. Ale ci nie chcieli tworzyć bariery, bo dowiedzieli się, że zrobi się za duża i wylądują w środku, wśród debili jedzących kurczaki. Ale Król Kurczak znalazł sposób – jego programiści przerobili Gothica tak, że magowie zostawali poza barierą. Następnie zainstalowali w CBKwW (Centralnym Biurze Kopalni w Wieliczce). Tak więc ekipa czarodziejów zebrała się i zaczęła robić barierę. Okazało się jednak, iż nie zna słów potrzebnego zaklęcia. Z tego powodu programiści królewscy musieli pogrzebać w Gothic’u i znaleźć słowa zaklęcia, które brzmiały tak: Hokus – Pokus! Abrakadabra! Bum! Bęc! Bim! Bariero stań się! Po trzech tygodniach, gdy magowie wkuli słowa na pamięć podjęli pierwszą próbę. Udało im się stworzyć barierę za 144 podejściem. 143 razy im się nie udało z powodu Harry’ego Pottera, który zamiast „ń” wymawiał „n” i przeteleportowywał ludzi w różne miejsca. Ci, którzy mieli farta lądowali w Polsce lub w którymś z bliskich krajów, ci pechowi trafiali do Nowej Zelandii lub na Alaskę. Ponadto jeden strażnik wyleciał w kosmos, a inny wpadł do jądra Ziemi. Aż wreszcie, po 143 razie, gdy król Kurczak trafił na fermę kurczaków, wszyscy „poszkodowani” stłukli Pottera. Okazało się, że przestawiło mu to struny głosowe i mógł mówić „ń”. Przystąpili więc do akcji. Ale okazało się, iż NNK (Naczelny Naczelnik Kopalni) tyle ciupał w zmodyfikowanego Gothic’a, że system padł i musieli przerzucić się na zapasowego kompa, który miał zainstalowaną tylko oryginalną wersję gry, gdzie magowie trafiali do środka bariery. I tak też się stało w rzeczywistości. Wściekli czarodzieje wyczarowali pałki i rzucili się na Harry’ego, który zaczął uciekać, lecz nie patrzył się pod nogi i spadł z urwiska. Magowie nie wyhamowali i również runęli w dół. Potter wpadł do jeziora, tak jak sześciu magów, którzy spadli pierwsi. Ale Harry sknocił zaklęcie obronne i wysuszył wodę, więc reszta magów się zabiła. Potem uciekł. Zaczął leczyć gości z CBA (Centralne Biuro Antygothicowe) z obrażeń otrzymanych po bójkach z NMG (Nałogowymi Maniakami Gothica) przyjmując na samotnej górce. Obydwie bandy grasowały w KKS – Królewskiej Kopalni Soli (Stary Obóz). Sześciu magów stworzyło obóz PKO - Przysolić Kurczakowej Osłonie (Nowy Obóz). Czarodzieje, którzy się zabili nagle ożyli i jako Guru Ghule założyli Obóz Zgniłego ÂŚpiocha (Bractwo). Zaś za barierę rzucano coraz więcej ludzi. Aż wreszcie postanowili rzucić tam tego, który miał wszystko rozwalić (Sam o tym nie wiedział, bo zamiast w Gothica grywał w Wiedźmina).

-  W imieniu Jego Niskości, Niemiłosiernie Nas Niszczącego Króla Zenobiusza Kurczaka I skazuję tego więźnia na… - sędzia nie skończył, bo przerwał mu jakiś skejt w czerwonej kiecce.
-  STAÆ! Mam dla ciebie propozycję. Zaniesiesz te kobiece pisma do maga Pottera. Mieszka na samotnej Górce.
-  Spływaj!
-  Będziesz mógł wziąć sobie dodatki.
-  Ok.!
-  DOBRA! – zawołał sędzia. – Zrzucać go! Ej! Co jest?
-  Twoi strażnicy poszli z tym skejtem na piwo – powiedział więzień. – A ja zwieję! Hahahaha!
-  Wcale nie!
Nagle sędzia wyciągnął puszkę Red-Bulla i wypił. Napój dodał mu skrzydeł więc podleciał do więźnia i zrzucił na dół kopniakiem. Nim się ocknął ktoś kopnął go między nogi i wrzasnął: Witamy w Kopalni Soli w Wieliczce! Jestem z CBA. Nim więzień zemdlał pomyślał jeszcze: Po co dałem się skorumpować? I: czemu starania Zbigniewa Ziobry dotarły aż tu?

C.D.N.




Offline Bandito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2007, 10:29:59 »
Coś mi się wydaje, że wymyśliłeś to dopiero po obejrzeniu "gothic prawdziwa historia".
Postaraj się sam coś wykombinować, a nie kopiować cudzie pomysły trochę je zmieniając.

Forum Tawerny Gothic

Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2007, 10:29:59 »

Offline Vesten_123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2008, 15:22:50 »
Wiem, że trochę się wzorowałem na Gothic Przwdziwa historia, ale w tym rozdziale chcę coś zmienić. Nie chcę, żeby to opowiadanie było plagiatem. Zapraszam do czytania.

ROZDZIAÂŁ II - Pisma dla Pottera
(Uprzedzam, że nie mam zamiaru obrażać żadnych instytucji Polskich, ani partii politycznych, przez modyfikację znaczeń skrótów)
Pięć minut póżniej. Główna kwatera CBA.


Skazaniec ocknął się. Leżał na wielkiej kupie soli. Dookoła stali strażnicy. Nagle jeden z nich powiedział: No dobra, to zlejemy go?
- Nie, bo jesteśmy teraz w TVN 24 i nas oczernią za łamanie konstytucjii króla Chickena 1, w której pisze, że...
- Zatkaj się, Polska teraz nie ma konstytucji, durniu!
- Ja dureń?! Zaraz ci przysolę!
- A gdzie masz sól?
- Obok jest cała góra, głąbie.
- Ty CENZURA!

Strażnicy pobili się. Kiedy reporterzy TVN 24 komentowali to, więzień zwiał. A raczej wyszedł, bo wszyscy ludzie z CBA poszli oglądać walkę. Kiedy skazaniec wyszedł na trakt, zaczepił go jakiś facet.
-Ty! - powiedział - jak się nazywasz?
-Mama mówiła na mnie różnie. Najczęściej Zaraza, Hemoroid, Epidemik, Pustołeb, Bezmózgi, Dziecko Neo itp. A ty?
- Ja jestem Potter (ksywa Leń). A co?
- Nic. To ty mnie zaczepiłeś. Aha, mam coś dla ciebie.
- Akwizytorom dziękujemy.
- Za darmo!
- Nie! Ta wasza "WÓDKA ZA FRIKO! DOMOWA ROBOTA!" to paskudstwo.
- Ale to pisma kobiece!
- Skąd je masz?
- Dał mi je skejt w czerwonej kiecce.
- A, Pyr O Kran. Dawaj je.
- Najpierw zapłata.
-Ile chcesz?
-Biorę dodatki i kopa w tyłek.
-Zgoda.

Pustołeb dał Potterowi pisma, a ten kopnął go w tyłek.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Więzień wylądował dwadzieścia metrów dalej. Zaczął więc iść dalej. Po 2 (słownie dwóch) godzinach doszedł do bramki, w której stali jacyś ludzie.
-Stać! Granica Państwa.
- Mogę przejść?
- Nie, bo służba celna wszczęła strajk. Chcą trzech groszy podwyżki, a oferują im tylko dwa i trzy czwarte. ÂŻartuję, przecież nie jedziesz tirem. Możesz przejść, ale uważaj.
- Czemu?
- Bo tam są tereny PiS!
- ??
- Pijaków i Smarkaczy. To dziwacy. Uważaj.
- Jest tam jakieś spokojne miejsce?
- Tak, to ośrodek "Spokojne Miejsce". Rządzą tam ludzie z ABW.
- CO?!
- Z ABW! Automatycznie Bijących Wojów!
-I tyle?
-Jeszcze kanały ściekowe bronione przez LiD, czyli Lejących i Drzemiących.
- Dobra. To nara, idę.
I poszedł.
CDN.

Offline Maximus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2008, 21:15:41 »
Hehe. Ostre. Mi się podobało więc dam 10/10, ale po co robiłeś wtedy to słownie dwóch? Przecież każdy inteligent, by się domyślił ( no chyba). Tak czy siak. Fane i wciągające. Jak najprędzej zrób next części.  Ostre...

Forum Tawerny Gothic

Kopalnia w Wieliczce w Królestwie Polskim
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2008, 21:15:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top