Autor Wątek: Nauka umiejętnosci II - Bela  (Przeczytany 1836 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« dnia: 31 Październik 2007, 23:24:44 »
Wykonujący: Bela
Opiekun: Greg (jako nierealny nauczyciel)
Umiejętności:

- Skrytobójstwo

- Zastraszanie

- Perswazja

- Chodzenie po trudnej nawierzchi

- Pierwsza pomoc

- Zakładanie pułapek


Bela wyszedł przed twierdzę łowców z zamiarem nauczenia się kilku umiejętności z poligonu. W oddali zauważył idącego nauczyciela. Instruktor, gdy tylko zobaczył Belę wyciągną miecz i zaczął biec prosto na Drakona. Bela nie więdząc co sie dzieje również wyciągną broń i zaczą biec w kierunku nauczyciela.
- Co ten idiota wyprawia? Czy to kolejan z jego idiotycznych sztuczek?- zadawał sobie pytania Bela
Nagle gdy drakon postawił stopę, grunt osuną mu sie pod nogami, a łowca znalazł się w dole pełnym wody z pijawkami.
- Cholera! Cholerny dół, cholerne pijawki, cholerny sukinsyn!- krzyczał Bela pokolei patrząc na dół w którym sie znalazł, to na pijawki wbijające mu sie w skórę pod zbroją, a to na nauczyciela stojącego na górze i zataczającego sie za śmiechu.
- I co ci tak do śmiechu? Czekaj nichaj tylko wyjdę z tego dołu- mówił Bela
- Spokojnie. To część treningu smoczku. Wyłaź, i bez żadnych sztuczek- powiedział nauczyciel podając rękę Beli. Wpadłeś właśnie w pułapkę. Do końca tego treningu dopilnują abys umiał zakładać podobne, ale tym czasem musisz się opatrzeć. Może nie zauważyłeś ale pijawki na twoim ciele nie są normalne. To ich specjalna odmiana. Mają większe i ostrzejsze zęby. Ich przyssawki są groźniejsze, a to dlatego, że trudniej oddzielić je od skóry, a z każdą sekundą pijawka rozcina jakąś część twojej skóry idąc do góry. Zgadnij gdzie podążają?- powiedział nauczyciel głaskając sie po powiece.
- O cholera!- krzykną Bela.
- Ty mi tu nie choleraj tylko masz ty tę igłęi sól. Pozdejmuj pijawki jak najszybciej, a potem zaszyj rany. Pamiętaj każda sekunda zwłoki to większa rana w miejscu ukąszenia. Zaczynaj!

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2007, 09:18:15 »
Bela czym prędzej zdjął z nóg nagolenniki i na akord nacierał i posypywał solą pijawki, które potem zdzierał nie mając litości zarówno dla siebie jak i dla pijawek. Gdy oczyścił już nogi obadał dokładnie swoje ciało i nie znajdując więcej pijawek zabrał sie za zszywanie ran. Zszywanie nie było jednak dla niego takie proste - gruba skóra drakona nie chciała tak łatwo wpuszczać w siebie igły.
- Cholera! Coś mi to za igłę dał?
- Radź sobie - warknął nauczyciel
Bela męcząc się i pocąc wbijał igłę raz po raz w swoje rany, po pewnym czasie - koślawo, bo koślawo - ale miał już zeszyte wszystkie rany.

Forum Tawerny Gothic

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2007, 09:18:15 »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2007, 09:17:11 »
- Dobrze- powiedział nauczyciel. Jak na pierwszy raz to spisałeś się tak sobie. Teraz sie ubieraj, i zabieraj sie do tworzenia takiej samej pułapki do jakiej wpadłeś. Możesz wykożystać wykopany przezemnie dół, w końcu pomachać łopatą do każdy debil potrafi i nie musisz do tego celu marnować mojego czasu. Co by tu jeszcze ci powiedzieć...- zamyśłił się nauczyciel. Wiec, że na dnie pułapki nie musisz umieszczać tak błyskotliwych niespodzianek jak pijawki w brudnej wodzie. Możesz naprzykład wepchać tam ostro zakończone kije z twardego drewna, gdy ktoś tam wpadnie to zabawa przednia, mówię ci. Gdy klient wymaga wyjątkowo drastycznych metod to możesz dać ponieć się fantazji i wepchaj tam rozwścieczonego tygrysa, albo inne futerkowe zwirzątko. Ale dość już o tym. Zależy mi na tym abyś ze znalezionych wokoło kijów, gałęzi, liści i innego tałatajstwa ułożył pokrywę na ten dół. Ma być ona taka żebym nie widział różnicy od podłoża. Ma być na tyle wytrzymała aby nie zawaliła się gdy na nią dmuchnę ale na tyle krucha aby rozwaliła się gdy rzucę na nią ciężki głaz. Do dzieła!

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2007, 09:32:19 »
Bela nie czekając na dalsze instrukcje wszedł do lasu, nie było go pół godziny. Wrócił z naręczem prostych twardych kijów z młodych drzew, z pękiem jakichś długich traw i lian i kupą mchu. Siadając nad dołem Bela zaczął wiązać ruszt, którym miał zamiar zakryć dziurę. Gdy ruszt był już gotowy Bela zarzucił go na dziurę. Po tej czynności ponownie zagłębił sie w las lecz tym razem wrócił z wielkimi liśćmi nieznanej mu rośliny. Liście te rozłożył na kijach dając sobie podłoże do takich rzeczy, jak mech, grudki ziemi i trawy, liście. Mając wszystko gotowe Bela najpierw jakimś głazem przytwierdził "wieko" do ziemi a następnie zaczął go obkładać miejscami mchem, trawą, posypaywać cienką warstwą ziemi, rzucać małe kamyczki i pruszyć na to wszystko liście spadłe z drzew. Po blisko godzinie rzekł:
- Gotowe! Co o tym sądzisz?

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2007, 10:01:24 »
- Hmmm... nawet dobrze komponuje się w tło. Ba, nawet bardzo dobrze. Tutaj się popisałeś. Jednak teraz zobaczymy jak to wszystko ma się w praktyce- powiedział instruktor podchodząc do pokrywy. Najpierw postawił nogę lekko przyciskając klapę w dół. Konsktrkcja pozostała nieruchoma.
- Dobrze, tutaj masz juz kolejny plus.
- Czyżby?- spytał Bela
- Tak, są na tym pięknym świecie spryciaże, którzy chodzą po lasach jak sarna po polanie, stawiając kroki bardzo rozważenie i powoli. Gdy postawią nogę na pułapce tak jak ja właśnie to zrobilem to gwarantuję ci, że ominą to miejsce szerokim łukiem. Dlatego ważne jest również to aby pułapka zapadała się pod ciężarem człowieka, dopiero gdy ten na niej stanie,a nie dawała znaku istnienia gdy ktoś jedynie sprawdza podłoże. Tutaj sprawdziłeś sie dosyć dobrze. A teraz zobaczymy czy klapa nie jest za mocna- powiedział nauczyciel biorąc z ziemi cieżki kamień i rzucając go na pułapkę. Klapa załamała się momentalnie, a kamień spadł na dół. Hmmm... dobrze, dobrze. Naprawde masz potencjał. Ale to chyba u was rodzinne, gdyż twój brat również jest bardzo pomysłowy i z reguły dobrze mu wszystko wychodzi(  )- powiedział nauczyciel.
Dobrze, teraz zajmiemy się chodzeniem po trudnej nawierzchni. Chodź za mną.
Za jakiś czas mężczyźni znaleźli się na bagnach...
- To tutaj. Teraz chcę abyś doszedł do tamtego drzewa- powiedział nauczyciel wskazując na drzewko na wysepce na środku bagna. Jeśli nie chcesz się zapasć aż pod szyje to stawiaj kroki rozważnie i powoli, rozkładaj ciężar równomiernie nadwie stopy oraz lekko nachylaj się do przodu.
Tak jak mawiał mój wuj: "na płytkiej wodzie jeszcze nikt się nie nauczył pływać", tak i ty nie nauczysz się chodzić w płytkim bagnie. Ruszaj! Aaa... i jeszcze jedno, jeśli zobaczysz jakiś szkielet czy czaszkę wynurzającą się z bagiennej mazi to sie nie przejmuj, wielu ludzi juz próbowało tędy przechodzić, z różnym skutkiem (  ).

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2007, 11:37:06 »
- Co za pocieszenie - mruknął Bela i wyczyniając dziwne wygibasy starał się jak najlecej stawiać kroki - jedyne co sprzyjało chodzeniu po bagnie to jego wielkie stopy. Stawiając krok po kroczku Bela wchodził coraz bardziej wgłąb bagna. Co prawda zagłębiał się w błocie po kostki, lecz to i tak nieźle jak na masę drakona. Po chwili, zagłębiając się coraz bardziej dotarł do wysepki - mithrilowe nagolenniki miał ubłocone niemal do kolan.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2007, 18:35:39 »
- Dobrze, dobrze- powiedział nauczyciel bijąc brawo. Udowodniłeś mi właśnie, że taka kupa czarnego łajna jak ty nie jest wcale ciężka jak ciężarna świnia.
Bela słysząc to popatrzył na instruktora z gniewem po czym powiedział:
- Licz się ze słowami człowieku, bo porozmawiamy inaczej.
Na to odpowiedział mu nauczyciel:
- A Właśnie, jeśli o słowach mowa. Zastrasz mnie używając tylko słów, a żebym miał pewność, że nie zrobisz nic głupiego typu próba podcięcia mi gardła to zrób to idąc do mnie na brzeg. ÂŚpiesz się bo możesz się zapaść, a jeśli do tego czasu nie będę czuł się przerażony to oblałeś. I nie używaj skrzydeł.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2007, 23:37:36 »
- Zastraszyć cię? Czego taki brudny typek jak ty może się bać? Na życiu ci nie zależy, bo i tak jest gówno warte, cierpień się nie boisz - ciągnął Bela - bo już nie jedno masz za sobą, ale wiesz co? Przejde się przez to bagno do ciebie, a jak już dotrę to możesz być pewny że takiej jazdy nie zaserwował ci żaden bandzior, żaden tak nie lubiał widoku czyjejś krwi jak ja.  A ja uderzam zawsze tam, gdzie boli najbardziej, nie tylko cieleśnie, ale i duchowo - twoja duma i honor spłyną upokarzającą krwią - więcej nie podymasz w portowym burdelu, tak bratku, stracisz kartę stałego klienta a z twojego worka zrobię sobie breloczek do zbroi, także jedyna twoja uciecha z życia pójdzie się pieprzyć z murzynami. Słyszałeś kiedyś o gniewie drakona, doświadczyłeś kiedyś tego? Nie jest zbyt przyjemne, a na pewno gdy masz do czynienia z czarną odmianą. Tak, jesteśmy rządni krwi, lubujemy się w czyimś cierpieniu, a ja chę widzieć jak cierpisz, chcę byś widział jak pozbawiam cię jedynej rzeczy świadczącej o twojej męskość, będziesz skamlał jak dziwka do końca życia bedziesz pieprzonym eunuchem, jedno jajo sam zeżresz, drugie rzucę psom do zabawy, a jak ci nie przejdzie przez gardło, to ci je tam wcisne siłą.

Tu Bela przerwał, zauważył jak nauczyciel zniesmaczony i lekko przestraszony cofa się nieznacznie przed drakonem. Niby jego słowa nie były aż tak przerażające, bardziej jednak przerażał go krwawy błysk w jego oczach, który naprawdę wyrażał chęć czyjegoś cierpienia. był to błysk, który mówił iż drakon nie żartuje..

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2007, 00:05:25 »
- No, no. Całkiem nieźle smoczku- powiedział nauczyciel. Jednak efekt zawdzięczasz głównie twemu wyglądowi. Mało kto nie bałby się Czarnego Drakona wpatrującego się w osobnika jak w obiad. Musisz jeszcze popracować nad sobą ale u mnie zdałeś. Co prawda lekko tylko spociły mi się jądra w spodniach ale w miarę ci wyszło. Teraz za to co byś się za bardzo nie rozcwanił będziesz mnie musiał przekonać do tego, że jesteś niewinny.
- Niwinny?- zapytał Bela
- Ach tak. Niewinny. Wybacz, zapomniałem ci powiedzieć. Ale tak sie właśnie składa, że jeśli mnie nie przekonasz, to twój brat dowie się, ze chcesz go zabić i przejąć jego wszystkie funkcje oraz interesy.
- Co ty wygadujesz?- spytał Bela.
- To co słyszysz. Może to nieprawda, ale mam takie dowody, że nawet twój brat w to uwierzy. A dowody to ja fingować potrafię, już ty mi wierz. Przekonaj mnie, że jesteś niewinny, bądź, że nie warto się w to zagłębiać. Zaczynaj... jeśli potrafisz...

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2007, 00:26:09 »
- Nauczycielu, ja zdaję sobię sprawę, że morda drakona nie napawa optymizmem, tym bardzije nie wzbudza zaufania ani miłości, ale drakoni to prastara rasa, bardzo dumna i honorowa, nigyd nie oszukują, fakt bywaja brutalni - tu bela powiedział z naciskiem - gdy im któs nadepnie na odcisk, ale są sprawiedliwi i honorowi. Brat zapewne z początku uwierzy, ale potem? Dobrze wie że umiesz sfingować dowody, w końcu z tego żyjesz, naprawdę nie opłaci ci się to w żaden sposób - Greg nie uwierzy na dłuższą metę, że jego brat dopuściłby się czegoś tak haniebnego jak uzurpacja władzy, zwłaszcza na jego osobie, z reszta on zna dokładnie moje plany i dobrze wie że kolidują one w 100 procentach z tym, co ty na mnie przyszykowałeś. Z resztą, byłoby lepiej dla ciebie mieć we mnie przyjaciela niż wroga, mam bardzo szerokie wpływy, gubernator jest moim dobrym znajomym, jestem radnym, jednym z trzech przywódców myśliwych, zastępcą grega i do czasu przywódca wampirów, gdzie i tak  mam sporo do powiedzenia. Naprawdę byłoby to nierozsądne z Twojej strony, przemyślmy toraz jeszcze, czy naprawdę jedyną drogą jest narobieie mi koło tyłka? Z pewnością jakoś to wymyślimy.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad 2007, 11:02:00 »
- Hmmm... ładnie Bela, ładnie- powiedział nauczyciel. Nie ma to jak mieć przy sobie miłego Drakonka. Co prawda nie było to mistrzostwo ale przyznam, że poradziłeś sobie całkiem dobrze. Teraz zajmiemy sie nauką ostaniej umiejętności, a mianowicie skrytobójstwa. Jesteś duży toteż za drzewem sie raczej nie schowasz. Ale słyszałem, że Drakoni są nadzwyczaj zwinni i szybcy, a to się może przydać.
Oto twoje zadanie... wejdź do twierdzy i pokaż mi, że dałbyś radę zabić dwóch strazników stojących na murach. Będę cię obserwował z zewnątrz. Masz złapać jednego, a potem drugiego i przetrzymć ich w takiej pozycji, że gdybyś naprawde chciał z nimi walczyć to ponieśli by śmierć.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2007, 14:47:41 »
- Masz na myśli tych dwóch stojących dwa metry od siebie? mam zrobić tak żeby ani jeden nie pisnął a oboje byli bez głów?
- Nie, masz ich zaskoczyć, zasymulować zabicie, jednak nikomu masz nie robić krzywdy, obezwładnij ich, rusz się.

bela rozprostował skrzydła i wzleciał wysoko w powietrze i usiadł na jednej z wierz twierdzy. Rozejrzał się i pomyślał. Gdyby obu naraz chciał trafić skrzydłami, mógłby je sobie połamać. Bela podumał jeszcze chwilę i wiedział co zrobić. Wzleciał w powietrze i poszybował w kierunku dwóch strażników, złożył skrzydła jak sokół i pikował w dół, w jednego wleciał przewracając go na ziemię, upadając stracił przytomność, zaś drugiego porwał w swoje silne łapy i wzleciał z nim na paręnaście metrów, po czym wylądował, postawił go i powiedział
- to tylko ćwiczenia, nic się nie bój - po czym poleciał do nauczyciela i rzekł - jak widzisz jednego mógłbym zabić wlatując w jego głowę zamiast barku, drugiego chwyciłem w ramiona i mogłem nim rzucić z wysokości, albo zaraz przed jakimś budynkiem go puścić, a samemu lecieć do góry. jak widzisz oboje byliby zabici po cichu i szybko.. Jednak nie o to chodzi. dlatego spróbuje jeszcze raz, na tamtym wracającym łowcy.
po tych słowach bela przysłonił się czarnymi skrzydłami w krzakach. Zza liści wyglądał jak jakiś głaz, łowca go minął a Bela najciszej jak mógł wyprzedził go lasem mając już plan. na straży nie było nikogo przed bramą - poszli do kanciapy cucić kolegę. Gdy najemnik był już przed samą bramą coś błyskawicznie mignęło przed bramą i Blea już trzymał w swoich łapach nic nie podejrzewającego łowcę. ÂŁowca puścił towarzysza, poklepał go po plecach i udał sie do nauczyciela.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopad 2007, 20:01:58 »
- Dobrze Bela, dobrze. Jesteś szybki i zwinny, a to bardzo ważne. Jednak musisz jeszcze bardziej pracować nad sobą w tym kierunku tak aby szybkość i zwinność zrekompensowały ci twoje duże rozmiary. Bo w końcu trudno się ukryć ponad dwumetrowemu Drakonowi. Tak czy inaczej twoje szkolenie podobało mi się. Nabyłeś te umiejętności. A puki co... do zobaczenia!- powiedział nauczyciel po czym odszedł.  

Nauka Zakończona!

Nabyte umiejętności:

- Skrytobójstwo

- Zastraszanie

- Perswazja

- Chodzenie po trudnej nawierzchi

- Pierwsza pomoc

- Zakładanie pułapek
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2007, 22:32:55 wysłana przez Kapitan Greg »

Forum Tawerny Gothic

Nauka umiejętnosci II - Bela
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopad 2007, 20:01:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything