Autor Wątek: Starzy przyjaciele  (Przeczytany 23196 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Starzy przyjaciele
« dnia: 18 Wrzesień 2007, 15:54:30 »
Jak myślicie czy SpellBound, da nam okazje zobaczyć starych przyjaciół z poprzednich części, czy również, chcieli byście ich ujrzeć?

Ja bym był za ujrzeniem starych znajomych, dzięki temu, jakieś takie wspomnienia, będą nam wracać, gdy będziemy grać w najnowszą część, ale też będziemy mogli zobaczyć, czy SpellBound bardziej weźmie sobie "wygląd" postaci. W końcu Gorn, jest silnym wojownikiem, więc powinien być typem " pakera " a i tak wygląda jak każdy z poprzednich części.

Ciekawe, by też było spotkanie z Bezimiennym, który mógł by się wreszcie przedstawić, to by było napewno takim mini " podsumowaniem bohatera "  

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2007, 14:44:24 »
Po przeczytaniu wywiadu z Jochem Hamma z firmy Spellbound dowiadujemy się, że ujrzymy naszych starych przyjaciół. Jest to świetny pomysł, gdyż Gothic przez to nie straci swojego klimatu, fabuł(?) i tego do czego wraca każdy gracz gdy odpali tą sagę.

A co do pomysłu żeby dowiedzieć się jakie Bezi ma imię, to oczywiście, nie będę lamentował i krzyczał jak to zrypali tą zagadkę. Po prostu chłodno się z tym zapoznam z nutka ciekawości w oczach. Oczywiście jeśli ukażą jego imię, a gdybać o tym można do 2008 roku.

Pozdrawiam(?)


Forum Tawerny Gothic

Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2007, 14:44:24 »

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2007, 14:48:02 »
Powinni się pojawić: Gorn, Milten, Diego, Lester, Lee, Lares, Wilk, Torlof, Cord, Cavalorn,Thorus, Angar, Pyrokar, magowie wody, druidzi z G3, Tizgar, Bandaro, Hogar, Wenzel, Marcus, Xardas, kilku orków z G3, jacyś ich najemnicy(dwóch albo trzech), Javier.

Offline fulkim

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2007, 15:38:43 »
Imie beziego powino byc  ujawnione BO jak kończymy g3 jako wojownik innosa to zostaje on królem myrtany i co jak sie nazywa nasz król? Bezziemny Władca Myrtany! Za króla Bezziemnego! Troche dziwne nie sądzicie?A co do "ziomów" powinni miec podobne twarze co w G1 i G2 bo w G3 to są bardzo słabo zrobione.

Offline Vlades

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2007, 15:43:14 »
Oczywiście mam nadzieję, że będą starzy przyjaciele, a szczególnie:
- Diego
- Gorn
- Lester
- Milten
- I oczywiście Xardas!

Ale nie chciałbym aby dali imię dla naszego bohatera, a jeśli tak to do poprzednika, przecież można przejść grę po stronie, np. Adanosa, a wtedy królem chyba nie zostajesz. Co do reszty ludzi (starych przyjaciół) to mnie nie obchodzą, no może Lee mógłby jeszcze być ale do innych nie mam sentymentów, czy jakoś tak!

Offline kolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2007, 18:59:50 »
Chciałbym spotkać się ze starymi przyjaciółmi choćby dlatego , żeby dali mi jakiś zarys tego co się z nimi stało po zakończeniu G3. Nie powinno być tam pół Khorinis , 3/4 Jarkendaru i Bóg wie co jeszcze.
Główni przyjaciele: Lee,Gorn,Mliten,Lester,Lares,Diego. W szczególności chciałbym spotkać się z Gornem Diego i Miltenem.

Dyum

  • Gość
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2007, 14:05:31 »
No cóż ja z nie tyle wielka co z ogromną chęcią zobaczył mordę Diega, Miltena, Lestera, Gorna, Xardasa i wielu innych. No i mam nadzieję, że dojdzie wielu nowych kumpli. Te postacie, które już wymieniłem umilają rozgrywkę, każdy fan serii ma z pewnością swojego ulubieńca z serii Gothic i na pewno chciałby się z nim w G4 zobaczyć, porozmawiać czy też pomóc w problemach.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2007, 15:11:26 »
Hmm...Gdybym w Gothic'u 4, był choćby Milten to bym dał tej grze wielkiego  plusa. Zapowiedziano, że kilka postaci ma być podobno w nowym Gothic'u. Chociaż wątpie, czy to będą "starzy znajomi" ponieważ na końcu Gothic'a 3, zaznaczono, że to koniec ze starym Gothic'iem. Mam nadzieje, że SB (SpeelBound , chyba, że już macie jakiś skrót) da kilka kumpli z Gothic'a 2,3. Ot, choćby Moe'go   Pozostaje nam czekać.


Pozdrawiam,
Ciastek.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2007, 15:11:56 wysłana przez Galeria_Ciastek »

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2007, 07:03:23 »
Ja jak każdy z Was chciałbym zobaczyć "starych przyjaciół". Fajnie by było jakby nowy bohater nawiązał z nimi jakiś kontakt, a oni (podobnie jak w Bezimiennym) ujrzeli w nim bohatera. Szczególnie chciałbym zobaczyć:
- Lee
- Gorn
- Milten
- oraz oczywiście Diego...

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2007, 19:18:59 »
W G4 chciałbym zobaczyć pysk tego brodatego Xardka, Gorna, Diega, Miltena, tego sekciaża Lestera (Jak będzie nosić zbroje nowicjusza z G1 to go osobiście zamorduję ;-), Lee, Laresa, Vatrasa, Saturasa i pozostałych magów wody, Grega, Skipa i to chyba wszyscy z tych najważniejszych. Liczę, że ci z SpeelBound zrobią im jakieś podobne pyski co w G1 i G2NK.

Offline DonSpideRro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2007, 14:36:20 »
Powiedziane było gdzie kończyli nasi przyjaciele... Pewnie autorzy nie popiszą się zbytnią innowacyjnością i naszym zadaniem będzie zebrać paczkę do kupy (oprócz Xardasa) i coś/kogoś zabić, a więc o to czy w Gothic 4 zobaczycie (z naciskiem na zobaczycie xD) twarze przyjaciół znanych z poprzednich części się nie boję.

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2007, 17:43:39 »
Ja myślę że w SpellBound powinni być starzy znajomi i nie tylko oni, powinni być też satrzy znajomi których nie widzieliśmy w g2, g2nk i w g3. W tedy było by ciekawiej np gdy byśmy szli Bezim i nagle staje nam na drodze stary znajomy z za bariery którego nie widzieliśmy przez g2, g2nk i g3.








              Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2007, 17:45:23 wysłana przez Paweł Mag Innosa »

Offline gorn99

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Listopad 2007, 16:31:53 »
Cytat: bemol05
Powinni się pojawić: Gorn, Milten, Diego, Lester, Lee, Lares, Wilk, Torlof, Cord, Cavalorn,Thorus, Angar, Pyrokar, magowie wody, druidzi z G3, Tizgar, Bandaro, Hogar, Wenzel, Marcus, Xardas, kilku orków z G3, jacyś ich najemnicy(dwóch albo trzech), Javier.

Thorus, druidzi, Tizgar, Bandaro, orkowie z g3, magowie wody - te postacie już się nie pojawią, gdyż weź pod uwagę, że nie tylko ty grałeś w gothica 3 i każdy mógł wybrać inną drogę, więc część postaci zależnie po stronie kogo się opowiedział teoretycznie już dla niego nie żyje (sam je wykończył).

Diego, Lester, Lee, Milten, Gorn, Angar - te postacie pewnie się pojawią i jeszcze kilka innych może się przewinąć.

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Grudzień 2007, 15:52:03 »
Spellbound zapowiedziało, że mają się pojawić w G4 starzy przyjaciele. Co będą oni robili w tej części gry, do jakiej frakcji będą według was należeć, jakie będą mieć nastawienie do bohatera(czyli, miejmy nadzieję Bezimiennego  ), którzy będą postaciami pierwszoplanowymi?

 To moja wersja fabuły, opowiem wam co może się stać ze znajomymi w TYM świecie:  Bezimienny wraz z Xardasem przechodzi przez portal. Tam okazuje się, że pradawni podzielili się na dwie grupy.Jedna przeszła przez portal, a druga ukryła artefakty potrzebne do jego utworzenia. Pierwsza grupa założyła swoje królestwo, które jest na takim samym poziomie rozwoju, co myrtańczycy. Okazuje się też, że nie tylko Xardas jest nekromantom. Pozostali nekromanci są głównym problemem tego królestwa. Zgromadzili oni wokół siebie armię orków i demonów. Można się przyłączyć do którejś z tych frakcji. Powinny być też takie frakcje jak: barbarzyńcy, magowie ognia, magowie wody, druidzi, najemnicy, mroczni magowie, paladyni, badacze pradawnych i różne inne, równie fajne. Kiedy myrtańczycy dowiedzą się, że portal został otwarty, część z nich wyruszy tam w poszukiwaniu przygód. Dzięki temu Bezimienny spotka swoich starych przyjaciół(chciałbym aby ponownie pojawił się Torlof). Myrtańczycy, którzy przeszli przez portal stanowić będą kolejną frakcję. Po przejściu przez portal Bezimienny straci większość umiejętności.

Diego zostanie uwięziony w wielkiej twierdzy-więzieniu za morderstwo, którego nie popełnił.
Gorn będzie polował na orków w górach, w których mieszkają.
Milten wyruszy wraz z grupą zwiadowczą do wielkiej wierzy nekromantów.
Lester zamieszka wraz z gońcami leśnymi w puszczy.
Lee ponownie zostanie przywódcą najemników i przejmie nawet miasto, w którym odtąd będą mieszkać tylko jego podwładni.
Thorus uda się na pustynię i będzie pomagał tamtejszym bandytom.
Angar zostanie jednym z żołnierzy królestwa.
Lares będzie pomagał Lee w szukaniu zleceń( będzie siedział w mieście i reklamował usługi Lee).
Magowie wody będą badać tajemnicę portalu.
Część najemników z Gothic 1 i Gothic 2 znowu dołączy do Lee.
Xardas uda się do wieży nekromantów i będzie ich szpiegował, udając, że się do nich przyłączył.


Opcja szukaj nie gryzie///Crisis[/color]
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2008, 17:01:07 wysłana przez bemol05 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudzień 2007, 16:30:11 »
Nie wiem czy wiesz, ale Spellbound zapowiedziało też, że akcja G4 będzie rozgrywała się na innym kontynencie. To prawda PODOBNO mają pojawić się starzy przyjaciele, ale czy to ma jakiś sens? Beziego nie będzie, a np. Diego, Lee będą musieli mieć około 50-60 lat. Jeżeli będą to pewnie w bardzo podobnych frakcjach co w G1, G2, G3 tzn. Milten - Magowie Ognia...

PzDr

« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2007, 16:32:31 wysłana przez ..::Gunses::.. »

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Grudzień 2007, 14:31:41 »
Ale czy ja mówiłem, że Milten nie będzie magiem ognia. Przecież magowie ognia walczą z nekromantami. Zresztą to MOJA wersja fabuły, a nie SPELLBOUND.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudzień 2007, 14:56:51 »
No dobra, ja nie chciałeme, żeby tak wyszło. Sam bym chciał, żeby fabuła toczyła się na Nieznanych Krainach, żeby był Bezimienny. Ale patrząc na realia, to już wiemy, że tak nie będziesz, a szkoda!!

Offline Nocny ÂŁowca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Styczeń 2008, 12:25:34 »
Jestem za ujrzeniem przyjaciół Bezia, ale ciekawe jak by oni wyglądali po latach? Np. zmarszczki, siwe włosy i zgrzybiałe kości  .

Fajnie by było gdyby przypłynęli statkiem ludzie z Korinis, którzy przeżyli wojnę z orkami.

Offline smog1996

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Styczeń 2008, 16:59:03 »
jeśli gra będzie sięodbywaćprzed powstaniem bariery to na pewno zobaczymy starych przyjaciół ale młodszych a jeśli gra będzie się toczyc dalej nie w przeszłości to moze będzie tak że pójdziemy gdziesz a tam w jakiejs jaskinie w której są nasi przyjaciele i sami niewiedzą skąd tu się wzieli lub niezobaczymy naszych przyjaciół i będziemy mieli nowych przyjaciół

Offline rotimislaw

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2008, 17:04:21 »
Cytat: ..::Gunses::..
No dobra, ja nie chciałeme, żeby tak wyszło. Sam bym chciał, żeby fabuła toczyła się na Nieznanych Krainach, żeby był Bezimienny. Ale patrząc na realia, to już wiemy, że tak nie będziesz, a szkoda!!
Z tego co czytałem w innym temacie to głównym bohaterem gry nadal ma być bezimienny, no ale nie jestem pewien, więc sprzeczać się nie będę. Według mnie tak by było o wiele wiele lepiej. Mamy Beziego. Mamy kumpli. Tylko świat jest nowy i (trochę) nowe potwory. Zabawa przednia.Ale wracając do tematu:
Moim zdaniem za Chiny Ludowe nie powinniśmy się dowiedzieć jak bohater gry ma na imię - to jest właśnie fajne że tego nikt nie wie :D Poza tym śmiesznie jest jak autorzy muszą się głowić jak napisać dialogi w taki sposób, aby ani razu nie zwrócić się do Beziego po imieniu - bo w gruncie rzeczy to moim zdaniem nie jest potrzebne.Co to nam da że będziemy to wiedzieć ? Nic.
Co do postaci które powinniśmy spotkać w G4 to na pewno Xardas,Millten,Diego,Lester,Lee,Lares,czyli ten nasz "skład główny" z którym walczylibyśmy ze wszelkim złem, potworami i niegodziwością jaka nas spotka w fabule głównej,poza tym kilka postaci które też się przydadzą ale już nie powinny miec aż tak dużego wpływu na fabułę (mam na myśli np.: Corda, Wilka, Torlofa, z których każdy znalazłby dla siebie zajęcie) ale fajnie by też było zobaczyć parę zapomnianych twarzy w nowych bądż tych samych zawodach (jak na przykład Fortuno trudniącego się handlem czy Grega na farmie hehe). Choć moim zdaniem do naszego "głównego składu" nowa część gothica powinna wprowadzić jedną lub dwie osoby, do których musielibyśmy zyskać zaufanie i które moglibyśmy polubić.
Co do tego jak powinny wyglądać tekstury to myślę że nie powinniśmy się az tak o to martwić - w końcu Gorna nie zrobią nagle białym niebieskookim blondynem, a skoro tylko zachowają autorzy zdrowy rozsądek przy tworzeniu gęb to na pewno wyjdzie dobrze. No na pewno nie dla każdego będzie to "tak jak to on sobie wyobrażał", ale myśle (mam nadzieję) że nikt nie bedzie się kłócił że "on ma za bardzo odstające uszy" czy "ma za długi nos". Pamiętajmy że w Gotkicu 1 gdy poznaliśmy te wszystkie postacie powietrze było tak przesiąknięte bagiennym zielem, że mogliśmy ich dokładnie nie widzieć, a i ich rysy twarzy mogły nam się lekko zlewać.
Co do pomysłu bemol05 to uważam go za genialny. Mamy wytłumaczony spadek umiejętności Beziego - bo jako że pierwszy przeszedł przez portal to te go łupnął czymś tam prastarym i mu zabrał sporo wiedzy i zdolności. Nasz bohater z tego względu zapadł w śpiączkę i obudził się po roku czy dwóch gdzieś tam w jakiejś chatce jak się nim ktoś opiekował (ktoś ze "składu" - Xardas ? Diego ?). Inni spotykający go w czasie rozwoju fabuły starzy znajomi są święcie zdziwieni tym, że on żyje, co by też wyjaśniało dlaczego musi zaczynać od nowa wszystko, a nie może sobie podejść do jakiegoś gościa, powiedzieć "jestem tym i tym, ja was uwolniłem" i dostać pod komende od początku masę ludzi. To by swoją drogą był od razu jeden z questów głównych - musisz udowodnić starym znajomym, że jesteś tym, za kogo śie podajesz (na początku mogliby owszem Cie poznawać, ale mówić raczej "jesteś do niego podobny" i traktować nas z rezerwą i dopiero po jakimś czasie jakbyśmy podrośli w siłę to byśmy mogli im udowodnić że my to my). Ale z powrotem do początku. Przez ten rok naszej nieobecności w nowym świecie zdążyło się ukształtować już pare stronnictw. Pomysł z głównym problemem - nekromantami mi się widzi. Powinno też być troszkę więcej stronnictw jak bemol05 napisał, moim zdaniem o różnej potędze. I to w ten sposób, że nie są one ze soba związane - czyli powiedzmy 3 poziomy wtajemniczenia, na każdym z nich 3 gildie i możesz najpierw na poziomie wtajemniczenia 1 wstąpic do gildi 1,2 lub 3, potem na 2gim poziomie "wtajemniczenia" znów masz wybór 3 gildii itp. Nie ma wpływu gdzie byłeś poprzednio, ważne co robisz teraz. (na końcu mógłbyś np.: skończyć jako sługa albo Innosa, albo Adanosa, albo Beliara). I w zależności jakie ścieżki cząstkowe wybierzesz trochę różnie mogłoby wyglądać zakończenie. Pomysły co/kto ze starych znajomych robi też mi się widzą.

Forum Tawerny Gothic

Starzy przyjaciele
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2008, 17:04:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top